Blog


Bezpečnostní dveře se dělí do šesti bezpečnostních tříd

Vývoj dveří


Lidé milují interiéry a dávno předtím, než si poprotahovali všechny končetiny a naplno se napřímili, hledali si příbytky, které je nejen chránily před počasím a hrozbami vnějšího světa, ale kde nacházeli i skrýš pro své potomstvo a nějaký ten majetek, který pokládali za cenný. 

Mělo to ale jednu nevýhodu, v takovém domě byla nejen tma a zima, ale řekněme si pravdu - nešlo právě o nejbezpečnější skrýš.

 


Bezpečnostní dveře se dělí do šesti bezpečnostních tříd

Jaké jsou bezpečnostní třídy dveří, kování, vložek a zámků?


Nové dveře? Vybírejte pečlivě!

Stěhujete se, renovujete či chcete lépe zabezpečit váš domov? Nové vchodové dveře jsou dlouhodobou investicí, nad kterou se vyplatí přemýšlet. Měli by splňovat požadavky na vzhled, ale i na bezpečnost. Pojďme se podívat na to jaké máme bezpečnostní třídy bezpečnostních dveří.


Jaké překvapení skrývají levné bezpečnostní dveře?

Levné vchodové bezpečnostní dveře?


Bezpečnost je v dnešní době důležitý aspekt každého obytného objektu. Vstupní bezpečnostní dveře jsou jedním z nejdůležitějších prvků, kterým můžete ochránit nejen svůj majetek, ale také sami sebe a své nejbližší. Zároveň je to první věc, kterou člověk zahlédne před vstupem do vašeho bytu či domu. Bezpečnost a kvalita vstupních dveří je proto velmi důležitým parametrem. Přečtěte si jakým.

 

Bezpečnostní dveře pro byt, dům i panelák

Jak vybrat vchodové bezpečnostní dveře do bytu i domu?


Na trhu dnes najdete vchodové bezpečnostní dveře od desítek dodavatelů. Jak si vybrat nové vchodové bezpečnostní dveře do bytu či domu, které Vás skutečně ochrání? Jaké parametry jsou pro bezpečnostní dveře skutečně důležité? Jak se vyhnout podvodníkům a překupníkům?  Více informací, jak vybrat bezpečnostní dveře.


Protipožární dveře do bytu, zákonná povinnost


Chystáte se pořídit nové vchodové bezpečnostní dveře do bytu? Nehrajte si s ohněm! Je Vaší zákonnou povinností mít vstupní protipožární dveře a certifikovanou požární odolnost alespoň 30 minut, doloženou certifikátem. Čtěte stanovisko Ministerstva vnitra, generálního ředitelsví Hasičského záchranného sboru ČR k povinosti požárních dveří. Požární dveře z pohledu hasičů.


Dvoukřídlé bezpečnostní dveře NEXT SD 102D

Vstupní dvoukřídlé dveře do domu a bytu


Dvoukřídlé dveře jsou krásným a důstojným vstupem do objektu. Každopádně i u vchodových dvoukřídlých dveří je nutno myslet na jejich zabezpečení. Vstupní dvoukřídlé dveře.


Bezpečnostní ocelové zárubně NEXT

Bezpečnostní zárubně - původní nebo nové ocelové?


Pořizujete si nové bezpečnostní dveře? Jistě jste už narazili na otázku, jestli lze použít původní kovové zárubně, nebo je třeba je vyměnit za bezpečnostní ocelové zárubně? A co když mám dřevěné zárubně? Více o bezpečnostních zárubních.


rekonstrukce bytu praha

Rekonstrukce bytu a domu


Rekonstrukce bytu je časově i finančně velice náročná činnost. Může přinést vždy řadu estetických i funkčních vylepšení vašeho bytu. Bezpečí a jistota vašeho domova by mělo být vždy na prvních místech žebříčku priorit. Jak na rekonstrukci bytu.

Bezpečí pro seniory


Nepodceňujte kvalitní zabezpečení bytu či domu ani v případě, že nedisponujete velkým majetkem nebo jste v důchodu. Zloději o této skutečnosti totiž nevědí. Zároveň mnoho pachatelů pochází ze sociálně slabých vrstev, a tak si vystačí i s málem. Více o zabezpečení pro seniory.


Jak zabezpečit byt?


Zabezpečení bytu aneb jak zvýšit svojí bezpečnost. Můj dům, můj hrad.. tak zní staré přísloví. A každý hrad je vždy chráněn pořádnými dveřmi. Proto bychom měli k zabezpečení domácnosti a své bezpečnosti přistupovat stejně zodpovědně.  Více informací, jak zabezpečit byt.

zloděj paklíč bumping ochrana majetku mapa kriminality

Dříve paklíč, dnes bumping. Co používá ke vloupání dnešní zloděj?


Přemýšleli jste někdy, jestli vám hrozí vloupání? Jak a kde se dnes vykrádá? Mapa kriminality vám napoví, jaké riziko vám hrozí. Více informací získáte ze statistik ministerstva vnitra nebo na stránkách prevence kriminality. Důležité je ale zhodnotit jakým způsobem se do vašeho domu či bytu zloděj může nejsnadněji dostat. Chodí nevítané návštěvy vchodovými dveřmi, balkónem, oknem, nebo raději garáží? Stačí na překonání vašich dveří planžeta, bumping, paklíč nebo je častější použití násilí, páčidla či krumpáče? Přinášíme Vám pár statistických údajů o tom, jaké jsou nejčastější scénáře vykrádání nemovitostí a co se v nich za poslední dobu proměnilo.


security entry doors for apartments

Bezpečně v prvním bytě


Konečně se stěhujete do svého? Gratulujeme! A že ochrana majetku je věc, kterou jste při zařizování nového bytu úplně vypustili? Nevadí, v našem článku se dozvíte, jak to dohnat. Více o zabezpečení prvního bytu.


Změna systému zámků a klíčů za 4000 let

Víte, jak se systém zámků a klíčů za 4000 let změnil?


Chránit majetek před zloději a nezvanými hosty není vymožeností jen posledních staletí. Lidé si zamykali svá obydlí i majetek již před 4000 lety.Více o historii systému zámků.


vstupní dveře do bytu v paneláku vstupní dveře do domu

Vstupní dveře do bytu a domu - bezpečnostní dveře


Vstupní dveře jsou základem bezpečí každého bytu a domu.
Jaké jsou jejich nezbytné vlastnosti?

Vstupní dveře do bytu i domu musí mít bezpečnostní certifikát 3. nebo lépe 4. bezpečnostní třídy. Pro bytové dveře platí zákonná povinnost protipožární odolnosti nejméně 30 minut a vhodné jsou dobré protihlukové vlastnosti. Toto splňují bezpečnostní vchodové dveře NEXT SD 101. Pokud se jedná o vstupní dveře do domu, jsou důležité tepelně izolační parametry dveří. Jak vybrat vstupní bezpečnostní dveře do bytu či domu?


Jak předejít vykradení


Časy, kdy stačilo k ochraně vlastního majetku používat pouze standartní zámek a klíč jsou nenávratně pryč. Drzost zlodějů se stupňuje, stejně tak, jako jejich znalosti a technická vybavenost. Vykradené a zdemolované domácnosti kvůli stokoruně dnes nejsou výjimkou. Tendence zlodějů jít doslova přes mrtvoly kvůli mizivým částkám je bohužel vzestupná a je třeba na ni včas reagovat správným zabezpečením Vaší domácnosti.  Poradíme Vám!  Více o zabezpeční domu a bytu.


pojištění domácnosti a bezpečnostní dveře

Pojištění domácnosti a bezpečnostní dveře


I když máte pojištění domácnosti, ještě to neznamená, že v případě vykradení dostanete plnění v plném rozsahu. Přečtěte si pozorně podmínky pojištění! Jistě tam najdete body, které požadují bezpečnostní dveře a další zabezpečení domácnosti. Více o pojištění domácnosti.

nová zelená úsporám

Zateplení dveří NEXT - využijte dotace Nová zelená úsporám


Kromě bezpečnosti funkce je jedním z hlavních parametrů dveří do domu kvalitní izolace a zateplení dveří. Dveře NEXT jsou v programu dotace programu Nová zelená úsporám. Více o zateplení vchodových dveří.

vchodové dřevěné dveře z masivu

Jaký zvolit povrch a design bezpečnostních dveří?


Bezpečnostní dveře NEXT mají vždy ocelové jádro a sendvičovou konstrukci, která umožňuje variabilně volit a měnit povrch na obou stranách dveří. Dejte průchod svojí fantazii a přáním, ať už chcete vchodové dveře dřevěné, barevné, nerezové, foliované, tapetované nebo s laminátem. Dveře můžete sladit s podlahou, interiérovými dveřmi, nebo je pojmout jako repliku původních dveří. Povrch dveří NEXT může mít tisíce podob.