Zpět na přehled článků

Bezpečnostní zárubně - původní nebo nové ocelové?

Bezpečnostní ocelové zárubně NEXT

Původní nebo nové zárubně?

Pokud provádíte větší rekonstrukci nebo dokonce novostavbu, je vždy lepší zvolit nové bezpečnostní ocelové zárubně nebo jak se nespisovně říká futra.

Naopak, pokud již bydlíte a pouze chcete vyměnit bytové dveře za bezpečnostní, je vhodné vždy nechat odborně posoudit stav a způsobilost původní dřevěné nebo kovové zárubně. Máte šanci, že pokud to bude z hlediska technického a bezpečnostního možné, zůstanou Vám původní zárubně, ušetříte si jejich bourání a nové dveře přitom budou splňovat bezpečnostní certifikát 3. třídy.

Původní ocelové zárubně v paneláku

Ve většině panelových domů jsou instalovány ocelové zárubně, které jsou velice pevně zalité do panelu. Pokud jsou takové kovové zárubně instalovány rovně nebo s minimální tolerancí, je možno je s výhodou použít i pro bezpečnostní dveře. Ušetříte si tak peníze, čas a úklid prachu, kterému se nedá zcela vyhnout při vybourání původní zárubně. Do takových ocelových zárubní instalujeme bezpečnostní dveře NEXT SD 101, které vyrábíme na míru a dokážeme tak eliminovat jisté nerovnosti Vaší zárubně. 

Dřevěné zárubně ve starých činžovních domech

Možná Vás překvapí, že v mnoha případech skýtají staré dřevěné zárubně podobnou pevnost jako moderní ocelové zárubně. Pod obložkami dřevěné zárubně je obvykle ve starých činžovních domech ukryta konstrukce z masivních trámů, která má takovou pevnost, že splňuje odolnost 3. bezpečnostní třídy a prošla příslušnou certifikací ve spojení s jednokřídlými bezpečnostními dveřmi NEXT SD 3. V těchto případech můžete po posouzení naším technikem ponechat původní dřevěné zárubně a i Vaše dřevěné dveře mohou zůstat z vnější strany v původní podobě.

Nové bezpečnostní zárubně

Ve všech ostatních případech Vám doporučujeme použít novou bezpečnostní zárubeň. Taková ocelová zárubeň vždy musí plnit řadu funkcí. Musí umožňovat přesné a masivní zakotvení do všech druhů zdiva. Musí být izolovaná tak, aby nepropouštěla hluk a v případě použití v exteriéru musí poskytovat maximální tepelný odpor. K tomuto účelu je ideální použít například dřevěné obložky kovové zárubně, které zvýší její izolaci a zároveň jsou estetičtějším řešením. Bezpečnostní ocelová zárubeň musí dále umožnit dostatečné utěsnění dveří, včetně instalace požární pásky. Samozřejmostí je pak pevné ukotvení pantů a dostatečně odolné zamykací otvory pro rozvorový systém. Více o nových bezpečnostních zárubních...

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Máte zájem o dveře NEXT? Zašleme Vám nabídku.

@