Zpět na přehled článků

Jak předejít vykradení

Bezpečnostní dveře

Možná zopakujeme něco, co už jste mnohokrát slyšeli odjinud, ale kvalitní bezpečnostní dveře alespoň třetí bezpečnostní třídy jsou skutečným základem, pokud jde o bezpečí Vašeho domova. Je spořítáno, že instalací bezpečnostních dveří NEXT klesne riziko vykradení Vašeho domu či bytu nejméně 2000x. Bezpečnostní dveře mohou být jak exteriérové, vchodové dveře do domu, tak interiérové, určené jako vstupní dveře do bytu. Pokud vybíráte bezpečnostní dveře, mějte na paměti, že důležitou roli hraje mnoho faktorů a detailů (ocelové panty, bezpečnostní vložka, bezpečnostní zámek s kalenou ochranou, atd.), a proto neváhejte a s výrobcem bezpečnostních dveří konzultujte vše, od návrhu po realizaci. Nezapomeňte, že pokud kupujete vchodové dveře do bytu, vždy se musí jednat o protipožární dveře.

Fólie na okna

Věděli jste, že v případě rodinného domu až 80 % vloupání začíná právě u nezabezpečeného okna? Naštěstí na to existuje jednoduché a finančně dostupné řešení. Bezpečnostní fólie citelně znesnadní jejich rozbití a posílí místo nejsnazšího vniknutí k Vám domů o několik desítek procent. V případě, že Vám okno nerozbije zloděj, ale nějakým nedopatřením Vy sami, má bezpečnostní folie tu fantastickou vlastnost, že udrží roztříštěné skleněné střepy bezpečně uvnitř, takže se o ně nezraníte ani Vy, ani Vaši blízcí.

Jak zabezpečit Vaší chatu či chalupu?

Jistě znáte ten pocit, když odjíždíte z chalupy se strachem, že než se tam zase dostanete, nezbyde z ní ani tříska. Díky tomu, že je obýváme maximálně pár týdnů v roce, jsou chaty a chalupy častým terčem zlodějů. Ti Vám z ní sice neodnesou nic cenného, zato je tu však velké riziko, že chatu použijí jako dočasnou ubytovnu, sní zásoby a vyspí se ve Vašich peřinách, což rozhodně není dobrý pocit, pokud se v nich ještě někdy chystáte spát Vy sami. Je rozumné odvézt z chaty před koncem sezóny všechny cennosti a zabezpečit okna fóliemi, stejně jako u Vás doma. Základní zabezpečení chaty pak zajistí alarm, který vás dokáže informovat o tom, že je uvnitř vetřelec. Ve spojení s policií nebo pultem centrální ochrany pak zajistíte, aby se vám v chalupě někdo neubytoval. Pokud máte ohledně dění na chalupě během Vaší nepřítomnosti vážné pochybnosti, můžete je vyřešit instalací kamerového systému. Z pohodlí domova potom můžete kontrolovat, jestli se kolem Vaší chaty potulují zloději, nebo při troše štěstí jenom srnky.

Pozor na podvody!

Ostražitost před falešnými podomními prodejci a jinými podvodníky má už člověk za ta léta tak nějak vžitou. Věděli jste, že po České republice operují také desítky skupin, které, zejména na českých sídlištích, plošně prodávají a instalují lidem nekvalitní a nefunkční bezpečnostní vložky a jiné komponenty? Často se tito falešní prodejci nestydí předstírat, že jsou posláni společenstvím vlastníků, nebo bytovým družstvem, odkazují se na jména Vašich sousedů, čímž se ve Vás snaží vzbudit důvěru. Nejen, že tak přijdete o své peníze, vyhozené za nefunkční a předražené bezcenné zámky, ale také se množí případy, kdy tyto skupiny byly napojené na různé lupiče a těm předávali náhradní klíče od nainstalovaných vložek, takže mohli jít na jistotu a se vším pohodlím. Takovému riziku se vyhnete pouze nákupem bezpečnostních dveří a veškerého příslušenství u prověřených prodejců či přímo u výrobce.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Máte zájem o dveře NEXT? Zašleme Vám nabídku.

@