Zpět na přehled článků

NEXT nedostatkem netrpí

Jak byste popsal aktuální situaci trhu stavebním materiálem?

Nejen ceny ale také dostupnost materiálů se mění z hodiny na hodinu. Je velmi složité zajistit kontinuální zásobování výroby, tak aby nebyly ohroženy termíny domluvené se zákazníky. Naší obrovskou výhodou jsou dlouhodobě budované dobré odběratelsko-dodavatelské vztahy. Spolupracujeme s partnery, kteří nás nenechají takříkajíc ve štychu a nezneužívají aktuální turbulentní dobu. Takže přestože krizi vnímáme a určitě nepodceňujeme další vývoj, který nelze úplně dobře odhadnout, zatím se nás nijak zásadně nedotkla a své závazky vůči našim zákazníkům plníme bez problémů. 

Kdy si myslíte, že se celá situace změní?

Tak jako každý doufáme, že každým dnem, ale nikdo si moc netroufne predikovat. Respektive je plno úvah, ale realita může být jiná.

Jak se krize na trhu se stavebními materiály projevuje u vás?

Některé materiály jsem nuceni pro jejich omezenou dostupnost kupovat po menších dodávkách a častěji, některé klidně i na rok dopředu.

Museli jste zdražovat? Týká se všech výrobků nebo jen některých?

Bohužel ano, na vstupech se nám zdražilo kompletně všechno – plech, izolace, dřevo rostou téměř exponenciální řadou,

Jak jste na tom s dodacími lhůtami?

Díky kompletně přenastavené logistice a zásobování se tato materiálová krize negativně nepromítla do dodacích termínů – vstupní materiál máme, jen bohužel dražší – takže standardní dveře do 14 dnů.

Co byste doporučil zákazníkům, kdy a s čím počkat, co naopak i přes problémy s dodávkami řešit i v krizi?

Nemohu mluvit za celý obor stavebnictví a výroby, i když vím, že třeba cihly a izolace jsou obrovský problém. A rozhodně si netroufám radit, s čím vyčkávat v naději na zlevnění či rychlejší dodávky. Ovšem protože posláním naší firmy je zabezpečení majetku, a právě s ohledem na nedostatek všeho předpokládáme, že kriminalita a zejména pokusy o vloupání porostou, určitě bych neváhal s kvalitním zabezpečením, počínaje certifikovanými bezpečnostními dveřmi.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Máte zájem o dveře NEXT? Zašleme Vám nabídku.

@