Folie na okna a sklo, bezpečnostní a protisluneční

Jednoduché a finančně dostupné řešení, pokud potřebujete zabezpečit okna před rozbitím či zloději, chcete zabránit přehřívání bytu či domu v létě, nebo naopak úniku tepla v zimních měsících. S výběrem vhodného typu folií vám rádi poradíme.
Prosklené dveře a okna jsou nejčastějším místem vniknutí do bytů a domů. Jsou zároveň nejlehčí překážkou pro vniknutí nežádoucích osob do objektu. Výměna existujících oken za bezpečnostní prosklení je velmi nákladná, a proto nejvhodnějším způsobem zabezpečení skleněných ploch je dodatečná instalace bezpečnostní fólie. Ochranné fólie jsou nejjednoduší ochranou oken před vysypáním skel a poraněním osob.


Protisluneční okenní folie použijete nejčastěji na skleněné plochy a okna objektů, kde hrozí v letních měsících přehřívání. Uplatnění najdou v kancelářských budovách, bytech i obchodních prosto-rech. Působí jako pasivní klimatizace a snižují tak teplotu v místnostech v letním horku. Pokud nemáte klimatizaci, učiní tak pobyt v létě v těchto prostorech snesitelným. Pokud máte klimatizaci, ušetříte značné částky na energii. V zimě naopak redukují tepelné ztráty sklem až o 30 %. Zadržují 98 % UV záření.


Privátní folie oceníte všude, kde potřebujete zamezit nezvaným pohledům do interiéru a zajistit soukromí. Výsledkem instalace jsou oboustranně neprůhledná skla, kde zůstane zachován prostup světla. Nejoblíbenějším druhem privátních okenních folií je bílá mléčná folie s efektem pískovaného skla. V nabídce naleznete mnoho dalších odstínů a barev mléčných folií, včetně reflexních, které mají i protisluneční účinek. Folie lze vyřezávat do různých vzorů a často slouží jako dekorativní prvek prosklení.


Termoizolační folie na okna zadrží 60 % tepelného záření topných těles a tím významně sníží tepelné ztráty, ke kterým dochází při topení v zimních měsících. Okenní folie obsahuje několik vrstev napařených vzácných kovů, které odrážejí tepelné vlny zpět do místnosti. V létě oceníte odražení až poloviny sluneční energie, kdy značně snížíte přehřívání interiéru. Zachovávají vysokou prostupnost světla a instalují se na vnitřní stranu skla. Jsou vhodné všude tam, kde jsou vysoké náklady na topení či klimatizaci.


Antigraffiti ochranná folie na sklo ochraňuje prosklené plochy před poškozením barevnými spreji a škrábáním. Nejčastější uplatnění antigraffiti folií je na výlohách, informačních tabulích, dveřích ve veřejných prostorách, na oknech v tramvajích, autobusech a metru. Tento ochranný prvek je čirý a na skle neznatelný, snadno se instaluje a v případě poškození ji lze jednoduše odstranit. Ušetříte si tak náklady na odstranění graffiti nebo dokonce výměnu skla. Zároveň slouží jako ochrana skla před poškrábáním.