Zpět na přehled článků

Bezpečí pro seniory

Bezpečnost pro seniory

Zloději k vám totiž nepřijdou cíleně ukrást obraz za sto tisíc, ale spokojí se s pár stokorunami, které najdou ležet v šuplíku nebo s obyčejnými věcmi, které skončí v zastavárně. Sice si můžete oddechnout, že škody na majetku nejsou závratné. Na druhou stranu počítejte s nutnou výměnou poškozených dveří a zámku, která vás může přijít i na několik tisíc korun. Je to nepříjemné technicky i finančně, nemluvě o špatném pocitu z toho, že se cizí člověk probíral ve vašich osobních věcech. Člověk se s vykradením vždy těžko vyrovnává. Nejprve sčítá škody a snaží se uvést byt do původního stavu. Největší problém ale přichází později – uvědomí si ztracené bezpečí, které se již nikdy nemusí vrátit. Je to jako zranění, které se hojí každému jinak. Nemluvě ani o tom, že kromě materiální škody vám rovněž mohou ukrást osobní doklady, které se dají dále zneužít k ilegálním aktivitám, či vám způsobit psychické trauma.

Investice do bezpečí rozhodně není nikdy zbytečná. Kvalitní bezpečnostní dveře minimálně III. bezpečnostní třídy jsou základním bezpečnostním prvkem domácnosti, který vás může ochránit nejen před nezvanými hosty a jejich promyšlenými technikami, ale například i před požárem.

Zabezpečení bytu nepodceňujte, i když trávíte většinu času doma

Novým trendem je vloupání za přítomnosti obyvatel. Zkušenosti policistů dokládají, že pachatelé jednají zcela bez skrupulí a mohou vás překvapit třeba u večeře. Důvod drzosti pachatelů je jasný. Když jste doma, nebývá zamčeno. Proto doporučujeme zamykat dveře i když jste doma.

Nekupujte si zabezpečovací prvky od podomních prodejců

Pozor také na “podomní prodejce,” kteří na vás zazvoní a snaží se vám namluvit, že mají k montáži doporučení společenství vlastníků, ačkoli tomu tak není. Množí se případy podvodníků, kteří se vydávají za specialisty na zabezpečení a nabízí předražené a velmi nekvalitní zámkové vložky a kování. Nepodléhejte psychickému nátlaku, většinou se jedná o zboží v řádech stokorun, za kterou zaplatíte tisíce.

 

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Rezervujte si termín pro konzultaci s bezpečnostním technikem.

@