Zpět na přehled článků

Alarm pro seniory, SOS tísňové nouzové tlačítko

Tísňové nouzové tlačítko a alarm pro seniory

Alarm pro seniory

Alarmy jsou dnes velice cenově dostupné a jsou standardně vybaveny prvky zabezpečení pro seniory v nouzi, ať už je to panikové nouzové tlačítko nebo SOS tísňové tlačítko při zdravotních problémech.

Zloději k vám obvykle nepřijdou ukrást drahý obraz, ale spokojí se s pár stokorunami, které najdou ležet v šuplíku nebo s obyčejnými věcmi, které skončí v zastavárně. Škody na majetku nemusí být závratné, ale ztráta jistoty svého domova a soukromí přivádí ročně tisíce lidí k psychologům. Poruchy spánku a úzkosti jsou obvykle jen počátkem potíží.

Přesto nelze podcenit ani hmotné škody, kdy výměna či oprava poškozených dveří a zámku vás může přijít i na několik tisíc korun. Kromě materiální škody vám rovněž mohou ukrást osobní doklady, které se dají dále zneužít či prodat.

Investice do bezpečí rozhodně není nikdy zbytečná. Kvalitní bezpečnostní dveře minimálně 3. bezpečnostní třídy jsou základním bezpečnostním prvkem domácnosti, který vás může ochránit nejen před nezvanými hosty a jejich promyšlenými technikami, ale například i před požárem.

Zabezpečení a uzamčení bytu nepodceňujte, i když jste doma

Novým trendem je vloupání za přítomnosti obyvatel. Zkušenosti policistů dokládají, že pachatelé jednají zcela bez skrupulí a mohou vás překvapit třeba u večeře. Důvod drzosti pachatelů je jasný. Když jste doma, nebývá zamčeno. Proto doporučujeme zamykat dveře i když jste doma.

Každý, nejen senior, pak ocení SOS tísňové tlačítko, kterým může přivolat pomoc v nouzi, či v případě zdravotních problémů.

Nekupujte si zabezpečovací prvky od podomních prodejců

Pozor také na “podomní prodejce,” kteří na vás zazvoní a snaží se vám namluvit, že mají k montáži doporučení společenství vlastníků, ačkoli tomu tak není. Množí se případy podvodníků, kteří se vydávají za specialisty na zabezpečení a nabízí předražené a velmi nekvalitní zámkové vložky a kování. Nepodléhejte psychickému nátlaku, většinou se jedná o zboží v řádech stokorun, za kterou zaplatíte tisíce.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Máte zájem o dveře NEXT? Zašleme Vám nabídku.

@