Zpět na přehled článků

Než odjedete na dovolenou

Blíží se čas prázdnin. Mnozí z vás již balí kufry a těší se na dovolenou a zasloužený odpočinek. Ovšem aby i návrat z vašich cest byl stejně příjemný jako odjezd a váš domov zůstal ochráněn před nezvanými hosty po dobu vaší nepřítomnosti, pojďme si zopakovat pár jednoduchých pravidel a rad, jak zabezpečit váš domov i majetek.

Špatná zpráva – majetková kriminalita opět roste

Po klidnějších covidových letech, kdy jsme většinu času trávili doma, kriminalita opět roste. Z policejních statistik vyplývá, že oproti roku 2021 stoupl počet vloupání do objektů pro bydlení o více než 10%. U rodinných domů a samostatně stojících objektů je toto procento ještě vyšší. Výrazně ohroženější jsou objekty, které nemají žádné zabezpečení. Podle dlouhodobých statistických výstupů se pachatelé dostávají do obydlí nejčastěji překonáním vstupních dveří, přes balkon nebo pootevřenými okny.

Řešením je včasná prevence. Zabezpečte své domovy, pomůžeme vám

O zabezpečení vašeho obydlí přemýšlejte už při jeho výstavbě. Pokud to není možné, konzultujte s odborníky systém bezpečnostních prvků pro váš dům či byt. Kombinovat lze mechanické zabezpečení (bezpečnostní dveře, zámky, bezpečnostní folie apod.) s prvky elektronického zabezpečení s oznamováním například na mobilní telefon (alarmy, kamery, detektory atd.). 

  • Začněte bezpečnostními dveřmi. Pozor na levné nebo importované výrobky. Funkční bezpečnostní dveře by měly být certifikované minimálně ve 3. nebo 4. bezpečnostní třídě v českých zkušebnách podle evropských norem. Základem takových dveří je pevná, ideálně ocelová kostra, odpovídající počet jistících bodů – většinou zdvojených ocelových čepů, vícebodový zámek chráněný ocelovým plechem. Bezpečnostní kování i vložka opět musí být certifikované minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako dveře samotné. U dveří do bytu nezapomínejte na protipožární ochranu, která je ze zákona povinná. Mimo bezpečnostních prvků můžete u dveří vyžadovat protihlukovou nebo tepelnou izolaci, kouřotěsnost a řadu dalších volitelných vlastností. Vzhledem k tomu, že kvalitní dveře jsou vyráběné na míru, jejich vzhled, tedy volba povrchu je zcela na vás.

NYNÍ AKCE - BEZPEČNOSTNÍ VLOŽKA KE DVEŘÍM NEXT ZDARMA

  • Pokud nebydlíte v novostavbě, kde jsou okna a prosklené plochy vyrobené z bezpečnostních skel již standardem, mohou pomoci bezpečnostní fólie na sklo. Zpomalí, či zcela zastaví nezvaného hosta a současně ochrání před zraněním rozsypaným sklem. 
  • V neposlední řadě jsou nenahraditelnými pomocníky při ochraně vašeho majetku také elektronické zabezpečovací systémy. Od chytrých zámků či digitálních kukátek s Wi-Fi videotelefonem a zabudovanou kamerou počínaje, přes složitější kamerové systémy a detektory konče.

Stále ale platí. Obracejte se na odborníky. Vždy požadujte certifikované výrobky a služby. Nešetřete na svém vlastním bezpečí, přeci jen majetková ale i pak emocionální újma v případě narušení vašeho soukromí může být nevyčíslitelná

Než odjedete na dovolenou

Závěrem ještě několik praktických rad, než odjedete na dovču.

  • Nedávejte najevo svou nepřítomnost cizím lidem. Zvláště si dejte pozor na sociální sítě
  • Před odjezdem zavřete všechna okna a balkónové dveře.
  • Nezatahujte žaluzie, nedávejte najevo, že jste pryč.
  • Je-li to možné, dohodněte se se sousedy nebo rodinnými příslušníky, aby u vás polili kytky, občas někde rozsvítili, prostě aby evokovali pohyb v bytě či domě.

Víte, že riziko vloupání s dveřmi NEXT je až 2500 x nižší než u obyčejných dveří? Vyzkoušejte je...

Chci dveře NEXT