Blog


Bezpečnostní dveře se dělí do šesti bezpečnostních tříd

Vývoj dveří


Lidé milují interiéry a dávno předtím, než si poprotahovali všechny končetiny a naplno se napřímili, hledali si příbytky, které je nejen chránily před počasím a hrozbami vnějšího světa, ale kde nacházeli i skrýš pro své potomstvo a nějaký ten majetek, který pokládali za cenný. 

Mělo to ale jednu nevýhodu, v takovém domě byla nejen tma a zima, ale řekněme si pravdu - nešlo právě o nejbezpečnější skrýš.

 


Bezpečnostní dveře se dělí do šesti bezpečnostních tříd

Jaké jsou bezpečnostní třídy dveří, kování, vložek a zámků?


Nové dveře? Vybírejte pečlivě!

Stěhujete se, renovujete či chcete lépe zabezpečit váš domov? Nové vchodové dveře jsou dlouhodobou investicí, nad kterou se vyplatí přemýšlet. Měli by splňovat požadavky na vzhled, ale i na bezpečnost. Pojďme se podívat na to jaké máme bezpečnostní třídy bezpečnostních dveří.


Jaké překvapení skrývají levné bezpečnostní dveře?

Levné vchodové bezpečnostní dveře?


Bezpečnost je v dnešní době důležitý aspekt každého obytného objektu. Vstupní bezpečnostní dveře jsou jedním z nejdůležitějších prvků, kterým můžete ochránit nejen svůj majetek, ale také sami sebe a své nejbližší. Zároveň je to první věc, kterou člověk zahlédne před vstupem do vašeho bytu či domu. Bezpečnost a kvalita vstupních dveří je proto velmi důležitým parametrem. Přečtěte si jakým.

 

Bezpečnostní dveře pro byt, dům i panelák

Jak vybrat vchodové bezpečnostní dveře do bytu i domu?


Na trhu dnes najdete vchodové bezpečnostní dveře od desítek dodavatelů. Jak si vybrat nové vchodové bezpečnostní dveře do bytu či domu, které Vás skutečně ochrání? Jaké parametry jsou pro bezpečnostní dveře skutečně důležité? Jak se vyhnout podvodníkům a překupníkům?  Více informací, jak vybrat bezpečnostní dveře.


Protipožární dveře do bytu, zákonná povinnost


Chystáte se pořídit nové vchodové bezpečnostní dveře do bytu? Nehrajte si s ohněm! Je Vaší zákonnou povinností mít vstupní protipožární dveře a certifikovanou požární odolnost alespoň 30 minut, doloženou certifikátem. Čtěte stanovisko Ministerstva vnitra, generálního ředitelsví Hasičského záchranného sboru ČR k povinosti požárních dveří. Požární dveře z pohledu hasičů.


Dvoukřídlé bezpečnostní dveře NEXT SD 102D

Vstupní dvoukřídlé dveře do domu a bytu


Dvoukřídlé dveře jsou krásným a důstojným vstupem do objektu. Každopádně i u vchodových dvoukřídlých dveří je nutno myslet na jejich zabezpečení. Vstupní dvoukřídlé dveře.


rekonstrukce bytu praha

Rekonstrukce bytu a domu


Rekonstrukce bytu je časově i finančně velice náročná činnost. Může přinést vždy řadu estetických i funkčních vylepšení vašeho bytu. Bezpečí a jistota vašeho domova by mělo být vždy na prvních místech žebříčku priorit. Jak na rekonstrukci bytu.

Bezpečí pro seniory


Nepodceňujte kvalitní zabezpečení bytu či domu ani v případě, že nedisponujete velkým majetkem nebo jste v důchodu. Zloději o této skutečnosti totiž nevědí. Zároveň mnoho pachatelů pochází ze sociálně slabých vrstev, a tak si vystačí i s málem. Více o zabezpečení pro seniory.


Jak zabezpečit byt?


Zabezpečení bytu aneb jak zvýšit svojí bezpečnost. Můj dům, můj hrad.. tak zní staré přísloví. A každý hrad je vždy chráněn pořádnými dveřmi. Proto bychom měli k zabezpečení domácnosti a své bezpečnosti přistupovat stejně zodpovědně.  Více informací, jak zabezpečit byt.

zloděj paklíč bumping ochrana majetku mapa kriminality

Dříve paklíč, dnes bumping. Co používá ke vloupání dnešní zloděj?


Přemýšleli jste někdy, jestli vám hrozí vloupání? Jak a kde se dnes vykrádá? Mapa kriminality vám napoví, jaké riziko vám hrozí. Více informací získáte ze statistik ministerstva vnitra nebo na stránkách prevence kriminality. Důležité je ale zhodnotit jakým způsobem se do vašeho domu či bytu zloděj může nejsnadněji dostat. Chodí nevítané návštěvy vchodovými dveřmi, balkónem, oknem, nebo raději garáží? Stačí na překonání vašich dveří planžeta, bumping, paklíč nebo je častější použití násilí, páčidla či krumpáče? Přinášíme Vám pár statistických údajů o tom, jaké jsou nejčastější scénáře vykrádání nemovitostí a co se v nich za poslední dobu proměnilo.


security entry doors for apartments

Bezpečně v prvním bytě


Konečně se stěhujete do svého? Gratulujeme! A že ochrana majetku je věc, kterou jste při zařizování nového bytu úplně vypustili? Nevadí, v našem článku se dozvíte, jak to dohnat. Více o zabezpečení prvního bytu.


Změna systému zámků a klíčů za 4000 let

Víte, jak se systém zámků a klíčů za 4000 let změnil?


Chránit majetek před zloději a nezvanými hosty není vymožeností jen posledních staletí. Lidé si zamykali svá obydlí i majetek již před 4000 lety.Více o historii systému zámků.


vstupní dveře do bytu v paneláku vstupní dveře do domu

Vstupní dveře do bytu a domu - bezpečnostní dveře


Vstupní dveře jsou základem bezpečí každého bytu a domu.
Jaké jsou jejich nezbytné vlastnosti?

Vstupní dveře do bytu i domu musí mít bezpečnostní certifikát 3. nebo lépe 4. bezpečnostní třídy. Pro bytové dveře platí zákonná povinnost protipožární odolnosti nejméně 30 minut a vhodné jsou dobré protihlukové vlastnosti. Toto splňují bezpečnostní vchodové dveře NEXT SD 101. Pokud se jedná o vstupní dveře do domu, jsou důležité tepelně izolační parametry dveří. Jak vybrat vstupní bezpečnostní dveře do bytu či domu?


Jak předejít vykradení


Časy, kdy stačilo k ochraně vlastního majetku používat pouze standartní zámek a klíč jsou nenávratně pryč. Drzost zlodějů se stupňuje, stejně tak, jako jejich znalosti a technická vybavenost. Vykradené a zdemolované domácnosti kvůli stokoruně dnes nejsou výjimkou. Tendence zlodějů jít doslova přes mrtvoly kvůli mizivým částkám je bohužel vzestupná a je třeba na ni včas reagovat správným zabezpečením Vaší domácnosti.  Poradíme Vám!  Více o zabezpeční domu a bytu.


pojištění domácnosti a bezpečnostní dveře

Pojištění domácnosti a bezpečnostní dveře


I když máte pojištění domácnosti, ještě to neznamená, že v případě vykradení dostanete plnění v plném rozsahu. Přečtěte si pozorně podmínky pojištění! Jistě tam najdete body, které požadují bezpečnostní dveře a další zabezpečení domácnosti. Více o pojištění domácnosti.

nová zelená úsporám

Zateplení dveří NEXT - využijte dotace Nová zelená úsporám


Kromě bezpečnosti funkce je jedním z hlavních parametrů dveří do domu kvalitní izolace a zateplení dveří. Dveře NEXT jsou v programu dotace programu Nová zelená úsporám. Více o zateplení vchodových dveří.

Jak zabezpečit dům v pár krocích během Vánoc


Vánoce nejsou jen svátky míru a klidu, ale bohužel také dobou, kdy roste počet vykradených domů... Na vině jsou nákupy dárků, návštěvy příbuzných a přátel, stejně jako nejrůznější večírky a zimní dovolené. Jak se tedy chránit?

 
 

Když je dítě doma samo


Už bylo vaše dítě někdy samo doma? A teď nemyslíme náhodou jako roztomilý Kevin z filmového hitu. Mluvíme o dítěti, které je už dost staré na to, abychom mu nemuseli obstarávat hlídání, a proto je necháte doma samotné, když pracujete nebo jdete na večeři s přáteli.

 

Jakmile se rozhodnete dát svým dětem klíč, počítejte s tím, že získají určitou dávku svobody a odpovědnosti.


Ale zůstane váš domov bezpečný?

 

Nový školní rok je tu a řada z vás stojí před rozhodnutím, zda jsou vaše děti už v tom správném věku, abyste jim svěřili klíče od domu a od bytu. Rozhodnete se správně? V našem článku vám zkusíme poradit, jak na to.

 

 


Stojí před vámi skvělá životní zkušenost, chystáte se na delší dobu do zahraničí?


Nejenže vás pohltí vzrušení z objevování neznámého, ale také obavy, že necháte svůj stereotypní život na několik týdnů nebo měsíců stát, stejně tak vše ostatní.

Nenechte se zmást, i během vaší nepřítomnosti se svět stále točí a vaše absence nemusí zůstat bez povšimnutí.


Ztratili jste klíče? Nepanikařte.


Za prvé, pokud jste skončili na této stránce možná potřebujete nouzovou službu, volejte ZÁMEČNICTVÍ NEXT - 734 335 878 a dejte nám vědět, kde jste. 

Pošleme někoho, kdo vám pomůže, jsme tu pro vás 24 hodin! 

Za druhé s vámi nyní projdeme kroky, jak postupovat při ztrátě klíčů.


Zabezpečení bytu po dobu dovolených


Letní dovolené bývají rizikovým obdobím z hlediska vloupání do domácnosti. Jestliže nechcete vystřídat úchvatné zážitky z dovolené šokující zkušeností z vykradeného bytu či domu, postarejte se před odjezdem o zabezpečení vašeho obydlí. Čtěte dále

Stejně, jak chráníte svůj byt, zabezpečte i své kolo


Léto volá, sezóna kol je v plném proudu a zloději mají hody..

Co se toto léto připravit a nenahrávat krádežím?

 


Nejúspěšnější triky zlodějů


Kuráž a drzost zlodějů je nebetyčná, nezná mezí a k vloupání i krádežím často velmi 

sebevědomě používají osvědčené, ale i stále nové triky. 

Z praxe policistů i odborníků na ochranu domácího majetku vybíráme ty nejčastěji 

používané, stejně tak úplně nové. Čtěte více o tom, jaké metody volí zloději při krádežích...


Bezpečí na internetu


V České republice vznikl projekt Sdílej bezpečně, zaměřený na osvětu bezpečného sdílení dat na internetu. Základem kampaně je série videí se známými osobnostmi, kde najdete tipy pro bezpečné sdílení. Více o bezpečí na internetu.


Instagram a další sociální sítě jsou pomocníkem zlodějů


Instagram, Facebook a další sociální sítě se staly novým informačním kanálem pro zloděje. Lidé s nimi totiž zacházejí nezodpovědně, a dávají tak zlodějům vědět, že nejsou doma, mají volný byt i jeho přesnou polohu. Zloději jsou přitom v používání moderních technologií velmi progresivní a sociální média jako nástroj usnadňující jejich aktivity již přijali za své. Více o nástraha sociálních sítí.


Nedovolte, aby vás Vánoce a oslavy příchodu Nového roku zahřály až příliš...


Při zakoupení živého stromu do domu je třeba myslet také na opatření proti požáru. Stromek může vzplanout nečekaně a rychle, škody bývají velké. Jak se tedy připravit a během svátků dávat dobrý pozor?

 

 


Máte detektory kouře, které vás probudí v případě požáru?


Mnoho lidí bohužel NE.

V roce 2014 přišlo při požárech o život zhruba 3  000 lidí, z toho 60 % v domácnostech, které byly bez detektorů kouře. 

Tři ze čtyř obětí požáru zemřou následkem vdechnutí toxických zplodin obsažených v kouři. Pokud tedy chcete chránit svoji rodinu, domácí mazlíčky a sami sebe před zraněním nebo smrtí při požáru, pak je na čase pořídit si poplašné systémy.

 

 


Abyste se doma cítili bezpečně


 

Abychom se cítili doma v bezpečí, je dobré snížit možná rizika a tím zabránit vloupání či požáru. Nyní se pojďme podívat na několik jednoduchých bezpečnostních opatření, která zabrání vzniku požárů.                          

             

 


Bezpečnostní řešení objektů


Všude, kde se nachází zdroj nebezpečného plynu, by se měl nacházet detektor, který únik plynu ohlásí dřív, než vám způsobí zdravotní potíže. Tak jako elektrická požární signalizace, která zajišťuje pomocí hlásičů včasnou signalizaci požáru. Více o bezpečnostním řešení.


Přístupové systémy


Přístupové systémy jsou dynamicky se rozvíjející částí bezpečnostních aplikací. Nové technologie umožňují vysoce sofistikovanou kontrolu osob vstupujících do objektů, a tím jak se významně snižuje cena, stávají se dostupnými i pro běžné uživatele.


Kamerové systémy


S rozvojem internetu a počítačových technologií začaly být klasické analogové kamery vytlačovány novým typem kamer IP kamerami, tedy kamerami, které obraz přenášejí po počítačové síti.


Máte děti? Čtěte, jak nejlépe zabezpečit domácnost


Dokud fungujete jako samostatná jednotka, není tak těžké nebrat dobře míněné rady ohledně zabezpečení domácnosti a ochrany Vašeho majetku vážně. S příchodem dětí je proto možná čas tuto otázku přehodnotit, každý si přece pečlivě střeží to nejcennější, co má. Přinášíme pár tipů, jak zajistit Vašim dětem opravdu bezpečný domov.


Různé detektory (čidla) jsou základním stavebním prvkem každého zabezpečovacího systému


Mezi nejčastěji používané patří pohybová čidla, magnetické kontakty a detektory rozbití skla. Detektor pohybu patří mezi základní vybavení při instalaci elektronického zabezpečení. Detektory jsou vyráběny ve spoustě variant a zkušená instalační firma dokáže poradit s jejich výběrem a doporučit nejvhodnější provedení. Každý typ detektoru má jiné vlastnosti, a teprve až jejich kombinace zaručuje, že elektronické zabezpečení objektu je funkční a splňuje požadovanou úroveň bezpečnostního systému. Více informací o čidlech se dočtete v tomto článku.


GSM komunikátor ve spojení se zabezpečovacím systémem není již dlouhou dobu nic výjimečného


GSM komunikátor ve spojení se zabezpečovacím systémem není již dlouhou dobu nic výjimečného, naopak je to standard a dalo by se říci povinnost.


Bezdrátové alarmy


To, co bylo před lety příjemnou výjimkou, je dnes každodenním standardem. Bezdrátové alarmy jsou instalovány minimálně ve stejném počtu jako klasické alarmy propojené kabely, možná dokonce již převažují. Je to dáno jejich obrovskou výhodou a tou je možnost instalace do hotových interiérů.


Elektrický zabezpečovací systém – EZS by měl být standardním vybavením domu nebo bytu


Elektrický zabezpečovací systém – EZS by měl být standardním vybavením domu nebo bytu. Stejně jako tekoucí teplá voda, topení, nebo elektřina. Nebo jako pojištění. Navíc při nainstalovaném a funkčním domácím alarmu je možné od pojišťovny získat lepší podmínky pojištění.


Naši dodavatelé bezpečnostních systémů


Naše společnost úzce spolupracuje s českým výrobcem bezpečnostních systémů, společností Jablotron. Produkty Jablotronu jsme nainstalovali na stovkách objektů. Jde převážně o bezdrátové zabezpečovací systémy Jablotron současné vlajkové lodi – systému JA-100 a jeho předchůdce JA-80 Oasis. Naši dodavatelé bezpečnostních systémů.


Window tinting with solar films ensures interior thermal comfort

Zastínění oken pomocí fólií na sklo


Protisluneční fólie na sklo Vám zajístí zastínění oken a interiéru v horkých letních dnech. V případě použití reflexních fólií můžete okna nejen stínit, ale zajistíte si i větší soukromí. Vhodné stínící fólie na okna Vám nahradí zastínění žaluziemi. Výhodné je zejména stínění střešních oken. Více o zastínění oken.

folie na okna bezpečnostní folie na sklo

Co umí folie na okna?


Sklo je starý materiál, se všemi svými klady i zápory, i když i v tomto oboru došlo ke značnému vývoji. Pokud chceme sklo bezpečnostní nebo protisluneční, musíme počítat s tím, že sáhneme hlouběji do peněženky. V posledních desetiletích ale máme možnost si naše okna vylepšit, bez nutnosti jejich výměny. Folie na sklo změní vaše okna či prosklené dveře k nepoznání. Co víc umí fólie na okna.

stropní ventilátor, stolní ventilátor, stojanový ventilátor, klimatizace

Stropní ventilátor, protisluneční folie nebo klimatizace?


Trápí vás horko ve vašem bytě nebo kanceláři? Přemýšlíte, jestli je řešením klimatizace, stropní ventilátor nebo protisluneční folie? Jaké jsou výhody jednotlivých řešení? Přečtěte si porovnání výhod a nevýhod jednotlivých řešení a zjistěte, které je pro vás nejvhodnější. Více o tom, jak přežít letní vedra.

Bezpečnostní ocelové zárubně NEXT

Bezpečnostní zárubně - původní nebo nové ocelové?


Pořizujete si nové bezpečnostní dveře? Jistě jste už narazili na otázku, jestli lze použít původní kovové zárubně, nebo je třeba je vyměnit za bezpečnostní ocelové zárubně? A co když mám dřevěné zárubně? Více o bezpečnostních zárubních.


vchodové dřevěné dveře z masivu

Jaký zvolit povrch a design bezpečnostních dveří?


Bezpečnostní dveře NEXT mají vždy ocelové jádro a sendvičovou konstrukci, která umožňuje variabilně volit a měnit povrch na obou stranách dveří. Dejte průchod svojí fantazii a přáním, ať už chcete vchodové dveře dřevěné, barevné, nerezové, foliované, tapetované nebo s laminátem. Dveře můžete sladit s podlahou, interiérovými dveřmi, nebo je pojmout jako repliku původních dveří. Povrch dveří NEXT může mít tisíce podob.

Dřevěná futra nebo kovová futra? Bezpečnostní futra!


Pořizujete si nové bezpečnostní dveře? Jistě jste už narazili na otázku, jestli lze použít původní kovová futra, nebo je třeba je vyměnit za bezpečnostní kovová futra? A co když mám dřevěná futra? Více o bezpečnostních futrech neboli zárubních.

Pomáháme seniorům


Společnost NEXT se zaměřuje na bezpečí a seniory vnímá jako ohroženou skupinu. Jsou snadným terčem krádeží či přepadení, z kterých si odnáší nejen negativní zkušenost, ale často také psychické trauma. Osamělost a sociální izolace mají na zdraví, pohodu a kvalitu života starších osob velký dopad. 


Dobrocinna-aukce-Next-Via

Dobročinná aukce Nadace Via


Bylo nám potěšením věnovat Nadaci Via do dobročinné aukce dveře zdobené malbou Jiřího Sopka.

Bezpečnostní dveře značky Next má v Praze každý čtvrtý byt, ale jen jedny z nich nyní zdobí figurální motivy Jiřího Sopka, malíře, pedagoga a v období let 2002 až 2010 také rektora AVU. Dveře se vydražily za 60 000 Kč. 

 


Firma NEXT je hrdým sponzorem neziskové organizace JAHODA pro rok 2017


Firma NEXT je hrdým sponzorem neziskové organizace JAHODA.

Znáte JAHODU?

Jde o obecně prospěšnou společnost nabízející své aktivity dětem, mladým lidem, rodinám i veřejnosti žijící v Praze. 

 

 


Zaměřujeme se na prevenci kriminality mládeže i pomoc seniorům v krizových situacích


Společenskou odpovědnost vnímáme jako součást naší firemní filozofie. Pro letošní rok jsme vybrali neziskové organizace, které přímo souvisejí s bezpečností. Více o podpoře neziskových organizací.