Nedovolte, aby vás Vánoce a oslavy příchodu Nového roku zahřály až příliš...


Při zakoupení živého stromu do domu je třeba myslet také na opatření proti požáru. Stromek může vzplanout nečekaně a rychle, škody bývají velké. Jak se tedy připravit a během svátků dávat dobrý pozor?


Máte detektory kouře, které vás probudí v případě požáru?


Mnoho lidí bohužel NE.

V roce 2014 přišlo při požárech o život zhruba 3  000 lidí, z toho 60 % v domácnostech, které byly bez detektorů kouře. 

Tři ze čtyř obětí požáru zemřou následkem vdechnutí toxických zplodin obsažených v kouři. Pokud tedy chcete chránit svoji rodinu, domácí mazlíčky a sami sebe před zraněním nebo smrtí při požáru, pak je na čase pořídit si poplašné systémy.


Abyste se doma cítili bezpečně


Abychom se cítili doma vbezpečí, je dobré snížit možná rizika a tím zabránit vloupání či požáru. Nyní se pojďme podívat na několik jednoduchých bezpečnostních opatření, která zabrání vzniku požárů.


Bezpečnostní řešení objektů


Všude, kde se nachází zdroj nebezpečného plynu, by se měl nacházet detektor, který únik plynu ohlásí dřív, než vám způsobí zdravotní potíže. Tak jako elektrická požární signalizace, která zajišťuje pomocí hlásičů včasnou signalizaci požáru. Více o bezpečnostním řešení.


Přístupové systémy


Přístupové systémy jsou dynamicky se rozvíjející částí bezpečnostních aplikací. Nové technologie umožňují vysoce sofistikovanou kontrolu osob vstupujících do objektů, a tím jak se významně snižuje cena, stávají se dostupnými i pro běžné uživatele.


Kamerové systémy


S rozvojem internetu a počítačových technologií začaly být klasické analogové kamery vytlačovány novým typem kamer IP kamerami, tedy kamerami, které obraz přenášejí po počítačové síti.


Máte děti? Čtěte, jak nejlépe zabezpečit domácnost


Dokud fungujete jako samostatná jednotka, není tak těžké nebrat dobře míněné rady ohledně zabezpečení domácnosti a ochrany Vašeho majetku vážně. S příchodem dětí je proto možná čas tuto otázku přehodnotit, každý si přece pečlivě střeží to nejcennější, co má. Přinášíme pár tipů, jak zajistit Vašim dětem opravdu bezpečný domov.


Různé detektory (čidla) jsou základním stavebním prvkem každého zabezpečovacího systému


Mezi nejčastěji používané patří pohybová čidla, magnetické kontakty a detektory rozbití skla. Detektor pohybu patří mezi základní vybavení při instalaci elektronického zabezpečení. Detektory jsou vyráběny ve spoustě variant a zkušená instalační firma dokáže poradit s jejich výběrem a doporučit nejvhodnější provedení. Každý typ detektoru má jiné vlastnosti, a teprve až jejich kombinace zaručuje, že elektronické zabezpečení objektu je funkční a splňuje požadovanou úroveň bezpečnostního systému. Více informací o čidlech se dočtete v tomto článku.


GSM komunikátor ve spojení se zabezpečovacím systémem není již dlouhou dobu nic výjimečného


GSM komunikátor ve spojení se zabezpečovacím systémem není již dlouhou dobu nic výjimečného, naopak je to standard a dalo by se říci povinnost.


Bezdrátový alarm, detektor pohybu, zabezpečovací systém do domu

Bezdrátový alarm, zabezpečovací systém do domu


To, co bylo před lety příjemnou výjimkou, je dnes každodenním standardem. Bezdrátové alarmy jsou instalovány minimálně ve stejném počtu jako klasické alarmy propojené kabely, možná dokonce již převažují. Je to dáno jejich obrovskou výhodou a tou je možnost instalace do hotových interiérů.


Elektrický zabezpečovací systém – EZS by měl být standardním vybavením domu nebo bytu


Elektrický zabezpečovací systém – EZS by měl být standardním vybavením domu nebo bytu. Stejně jako tekoucí teplá voda, topení, nebo elektřina. Nebo jako pojištění. Navíc při nainstalovaném a funkčním domácím alarmu je možné od pojišťovny získat lepší podmínky pojištění.


Naši dodavatelé bezpečnostních systémů


Naše společnost úzce spolupracuje s českým výrobcem bezpečnostních systémů, společností Jablotron. Produkty Jablotronu jsme nainstalovali na stovkách objektů. Jde převážně o bezdrátové zabezpečovací systémy Jablotron současné vlajkové lodi – systému JA-100 a jeho předchůdce JA-80 Oasis. Naši dodavatelé bezpečnostních systémů.


Bezpečnostní dveře a alarm jsou základem zabezpečení bytu

Jak zabezpečit byt?


Zabezpečení bytu aneb jak zvýšit svojí bezpečnost. Můj dům, můj hrad.. tak zní staré přísloví. A každý hrad je vždy chráněn pořádnými dveřmi. Proto bychom měli k zabezpečení domácnosti a své bezpečnosti přistupovat stejně zodpovědně.  Více informací, jak zabezpečit byt.

Jak předejít vykradení


Časy, kdy stačilo k ochraně vlastního majetku používat pouze standartní zámek a klíč jsou nenávratně pryč. Drzost zlodějů se stupňuje, stejně tak, jako jejich znalosti a technická vybavenost. Vykradené a zdemolované domácnosti kvůli stokoruně dnes nejsou výjimkou. Tendence zlodějů jít doslova přes mrtvoly kvůli mizivým částkám je bohužel vzestupná a je třeba na ni včas reagovat správným zabezpečením Vaší domácnosti.  Poradíme Vám!  Více o zabezpeční domu a bytu.


pojištění domácnosti a bezpečnostní dveře

Pojištění domácnosti a bezpečnostní dveře


I když máte pojištění domácnosti, ještě to neznamená, že v případě vykradení dostanete plnění v plném rozsahu. Přečtěte si pozorně podmínky pojištění! Jistě tam najdete body, které požadují bezpečnostní dveře a další zabezpečení domácnosti. Více o pojištění domácnosti.