Interierové Dveře

Jak vybrat interiérové dveře do bytu?

Interiérové dveře většinou nejsou první věcí, na kterou si při rekonstrukci bytu vzpomeneme. Přitom se jedná o velmi výrazný prvek, který dodá našemu bydlení osobitý styl. Pokud jejich výběr podceníme, může se naopak stát, že veškerou snahu o dokonale sladěný interiér právě dveře, důležitý designotvorný prvek, pokazí. Podle čeho je vhodné dveře do interiéru vybírat a na co si dát při jejich nákupu pozor?

Plné či raději prosklené?

Interiérové dveře s prosklením se hodí například jako předěl mezi předsíní a obývacím pokojem či pracovnou. S prosklenými dveřmi v těchto pokojích dosáhnete elegantního propojení se sousedními místnostmi. Vyniknou v pokojích, v nichž více než na dokonalé soukromí cílíte na pocit otevřenosti a propojenosti společně s lepším prosvětlením místnosti. Plné dveře naopak oceníte na místech, kde je prioritou soukromí. Kromě funkčních místností se tak plné interiérové dveře hodí například do ložnice či do pokoje starších dětí.

Prosklených dveří se nemusíte bát ani s malými dětmi

Dnes už se interiérových dveří s prosklením nemusíte bát ani v domácnosti s malými dětmi. Například dveře od společnosti SOLODOOR si můžete nechat vyplnit bezpečnostním sklem, které ocení i ty nejaktivnější domácnosti. Samozřejmě ani bezpečnostní sklo není nerozbitné. Pokud už však k jeho porušení dojde, rozsype se na neostré úlomky, u nichž nehrozí, že se děti zraní.

Jak vybrat správný povrch interiérových dveří?

Kromě designového provedení je důležité vybrat povrch dveří tak, aby odpovídal budoucí frekvenci jejich používání a možnému vystavení dalším vlivům (domácnost s malými dětmi či domácími mazlíčky). Vyberte si firmu, která nabízí několik typů povrchů, které v sobě spojují vysokou odolnost proti poškození s dokonalým designem věrně napodobujícím přírodní vzhled. Příkladem mohou být například interiérové dveře s povrchem SOLO MATRIX, který je téměř k nerozeznání od dřeva, přitom však nabízí mimořádnou odolnost proti mechanickému poškození i dětským kresbám, které jednoduše setřete pomocí běžných čistících prostředků. Pokud je pro vás více než odolnost důležitá nižší cena, ale ve vzhledu kompromis dělat nechcete, můžete nalézt ideální řešení v povrchu SOLO STRUKTUR, který je dokonalou imitací přírodních materiálů jako je např. beton či dřevo.

Výběr dveří podle způsobu otevírání

Způsob otevírání dveří patří při výběru mezi další důležité aspekty. Kromě klasických otočných dveří můžete dát přednost posuvným, které představují velmi praktické řešení v případě nedostatku prostoru. Na výběr je z posuvných dveří do stavebního pouzdra, posuvu na garnýž nebo lze využít i posuvný systém PATRIOT, který je skutečně elegantním a moderním prvkem pro bytový i komerční interiér.

Doporučujeme interiérové dveře SOLODOOR

Výběr správných interiérových dveří rozhodně není otázka pár minut. Dveře vám budou v bytě sloužit dlouhá léta a jejich výběr byste tak rozhodně neměli podcenit. Stejně tak byste si měli zvolit i vhodného dodavatele, na kterého se můžete spolehnout. Za NEXT rozhodně doporučujeme společnost SOLODOOR, která interiérové dveře vyrábí v České republice, na Šumavě a je držitelem certifikátu Ekologicky šetrný výrobek a Czech made. Navíc společnost SOLODOOR na všechny své dveře navíc poskytuje pětiletou záruku.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Máte zájem o dveře NEXT? Zašleme Vám nabídku.

@