Showroom plný hvězd


Náš showroom NEXTu zčervenal...a rozhodně ne proto, že bychom se styděli. Právě naopak. Již pravidelně se účastníme charitativní sbírky Vánoční hvězda, která pomáhá nemocným dětem z hematoonkologického oddělení Dětské kliniky v Olomouci. 

Než odjedete na dovolenou


Blíží se čas prázdnin. Mnozí z vás již balí kufry a těší se na dovolenou a zasloužený odpočinek. Ovšem aby i návrat z vašich cest byl stejně příjemný jako odjezd a váš domov zůstal ochráněn před nezvanými hosty po dobu vaší nepřítomnosti, pojďme si zopakovat pár jednoduchých pravidel a rad, jak zabezpečit váš domov i majetek.


18 000 Kč dotace na vchodové dveře do domu díky programu Nová zelená úsporám LIGHT


Bydlíte ve starším domě, který by si v rámci rekonstrukce zasloužil také výměnu vchodových dveří? Chcete zabránit úniku tepla a ušetřit tak za drahé energie? Pořiďte si NEXTY. Zatímco dovnitř nevnikne ani myš, ven naopak neunikne žádané teplo domova. Díky dotačnímu programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM LIGHT můžete nové NEXTy pořídit o 18 000 Kč levněji. 

NEXT nedostatkem netrpí


Napsali o nás aneb o aktuální situaci na trhu se stavebním materiálem s Jaroslavem Peckou, ředitelem firmy NEXT. 

Neustálé skokové zdražování stavebních materiálů, problémy s dodávkami, prodlužování termínů – trh se stavebními materiály je v krizi. Výrobci a dodavatelé, kteří nemají dlouhodobé smlouvy a nasmlouvané dodávky hodně dopředu, nemají z čeho vyrábět, zakázky se protahují a prodražují. 


NOVINKA - Bezpečnostní dveře do sklepa


Těšíte se na dovolenou? Už máte téměř sbaleno a na rozdíl od minulých let odjíždíte s pocitem, že jste pro zabezpečení vašeho bytu udělali vše? Dveře máte nové, bezpečnostní, investovali jste do alarmu, máte pocit, že si na vás zloději nepřijdou? Zabezpečili jste ale svůj sklep?


Na co si dát pozor při výběru bezpečnostních dveří


Nejsou dveře jako dveře a dvojnásob to platí u dveří bezpečnostních. Pokud chcete účinně chránit své domovy, majetek i zdraví, vybírejte pečlivě. Poradíme vám, na co si dát pozor.


vchodové bezpečnostní dveře do bytu v paneláku, venkovní vchodové dveře do domu, ocelové, kovové

Jak vybrat bezpečnostní vchodové dveře do bytu a domu


Vchodové dveře jsou základem bezpečí každého bytu a domu.
Jaké jsou jejich nezbytné vlastnosti?

Vstupní dveře do bytu i domu by měly mít ideálně bezpečnostní certifikát 3. nebo lépe 4. bezpečnostní třídy. Pro bytové dveře platí zákonná povinnost protipožární odolnosti nejméně 30 minut a vhodné jsou dobré protihlukové vlastnosti, zejména pro dveře v paneláku. Toto splňují nejlépe bezpečnostní vchodové dveře NEXT SD 101. Pokud se jedná o venkovní vchodové dveře do domu, jsou důležité i tepelně izolační parametry dveří. Jak vybrat vstupní bezpečnostní dveře do bytu či domu?


Protipožární dveře do bytu požární dveře požární odolnost

Protipožární dveře do bytu, zákonná povinnost


Chystáte se pořídit nové vchodové bezpečnostní dveře do bytu? Nehrajte si s ohněm! Je Vaší zákonnou povinností mít vstupní protipožární dveře a certifikovanou požární odolnost alespoň 30 minut, doloženou certifikátem. Čtěte stanovisko Ministerstva vnitra, generálního ředitelsví Hasičského záchranného sboru ČR k povinosti požárních dveří. Požární dveře z pohledu hasičů.


Bezpečnostní dveře se dělí do šesti bezpečnostních tříd

Jaké jsou bezpečnostní třídy dveří, kování, vložek a zámků?


Nové dveře? Vybírejte pečlivě!

Stěhujete se, renovujete či chcete lépe zabezpečit váš domov? Nové vchodové dveře jsou dlouhodobou investicí, nad kterou se vyplatí přemýšlet. Měli by splňovat požadavky na vzhled, ale i na bezpečnost. Pojďme se podívat na to jaké máme bezpečnostní třídy bezpečnostních dveří.


Jaké překvapení skrývají levné bezpečnostní dveře?

Levné vchodové bezpečnostní dveře?


Bezpečnost je v dnešní době důležitý aspekt každého obytného objektu. Vstupní bezpečnostní dveře jsou jedním z nejdůležitějších prvků, kterým můžete ochránit nejen svůj majetek, ale také sami sebe a své nejbližší. Zároveň je to první věc, kterou člověk zahlédne před vstupem do vašeho bytu či domu. Bezpečnost a kvalita vstupních dveří je proto velmi důležitým parametrem. Přečtěte si jakým.


vchodové bezpečnostní dveře do bytu v paneláku, ideální při rekonstrukci panelového bytu

Bezpečnostní vchodové dveře do bytu v paneláku


Dveře do bytu v paneláku jsou hlavním prvkem zabezpečení a většinou i jediným vstupem. Pro správnou funkci by měly splňovat některé důležité parametry. Instalace dveří je rychlá, ale pokud provádíte rekonstrukci panelového bytu, zahrňte do ní i vstupní dveře. Renovace panelákových dveří obvykle nedává smysl, protože ty původní nejsou valné kvality a výměna dveří  za bezpeečnostní je jediným rozumným řešením.

 


Bezpečnostní dveře pro byt, dům i panelák

Jak vybrat dodavatele bezpečnostních dveří do bytu i domu?


Na trhu dnes najdete vchodové bezpečnostní dveře od desítek dodavatelů. Jak si vybrat nové vchodové bezpečnostní dveře do bytu či domu, které Vás skutečně ochrání? Jaké parametry jsou pro bezpečnostní dveře skutečně důležité? Jak se vyhnout podvodníkům a překupníkům?  Více informací, jak vybrat bezpečnostní dveře.


Jak na renovaci vchodových dveří


Dveře jsou vstupní branou našeho domova, a tak přirozeně požadujeme, aby tento vstup byl co nejdůstojnější a současně dobře zabezpečený před zloději. Renovaci starších dveří lze řešit buď jejich opravou a vylepšováním nebo prostě výměnou za dveře nové.


NEXT při výměně bezpečnostních dveří myslí na ekologickou likvidaci dveří původních

Příběh jednoho paneláku aneb zlodějům vstup zakázán


Klasický panelák v majetku bytového družstva a původní vchodové dveře, které ani náhodou neplní funkci ochrany domovů, které se za nimi nacházejí, příběh, který dozajista zná mnoho z vás.


NEXT při výměně bezpečnostních dveří myslí na ekologickou likvidaci dveří původních

Jak NEXT zajistí ekologickou likvidaci původních dveří?


Žijeme v konzumní společnosti, která bohužel produkuje víc odpadu, než je pro naši planetu únosné. Naštěstí čím dál více lidí chápe, že je potřeba přemýšlet a jednat ekologicky, což platí nejenom v rámci běžného odpadu domácností, ale o to víc při likvidaci starého a použitého stavebního materiálu, jako jsou dveře, okna, suť.


Bezpečnostní dveře se dělí do šesti bezpečnostních tříd

Vývoj dveří


Lidé milují interiéry a dávno předtím, než si poprotahovali všechny končetiny a naplno se napřímili, hledali si příbytky, které je nejen chránily před počasím a hrozbami vnějšího světa, ale kde nacházeli i skrýš pro své potomstvo a nějaký ten majetek, který pokládali za cenný.

Mělo to ale jednu nevýhodu, v takovém domě byla nejen tma a zima, ale řekněme si pravdu - nešlo právě o nejbezpečnější skrýš.


Bezpečnostní ocelové zárubně NEXT

Bezpečnostní zárubně - původní nebo nové ocelové?


Pořizujete si nové bezpečnostní dveře? Jistě jste už narazili na otázku, jestli lze použít původní kovové zárubně, nebo je třeba je vyměnit za bezpečnostní ocelové zárubně? A co když mám dřevěné zárubně? Více o bezpečnostních zárubních.


rekonstrukce panelového bytu Praha

Rekonstrukce bytu a domu


Rekonstrukce bytu, a to i panelového, je časově i finančně velice náročná činnost. Může přinést vždy řadu estetických i funkčních vylepšení vašeho bydlení. Pokud se vydáte správným směrem, můžete i z panelového bytu získat rekonstrukcí zajímavé a originální bydlení. Bezpečí a jistota vašeho domova by mělo být vždy na prvních místech žebříčku priorit. Jak na rekonstrukci bytu.

Tísňové nouzové tlačítko a alarm pro seniory

Alarm pro seniory, SOS tísňové nouzové tlačítko


Nepodceňujte kvalitní zabezpečení bytu či domu ani v případě, že nedisponujete velkým majetkem nebo jste v důchodu. Zloději o této skutečnosti totiž nevědí. Zároveň mnoho pachatelů pochází ze sociálně slabých vrstev, a tak si vystačí i s málem. Více o zabezpečení pro seniory.


Bezpečnostní dveře a alarm jsou základem zabezpečení bytu

Jak zabezpečit byt?


Zabezpečení bytu aneb jak zvýšit svojí bezpečnost. Můj dům, můj hrad.. tak zní staré přísloví. A každý hrad je vždy chráněn pořádnými dveřmi. Proto bychom měli k zabezpečení domácnosti a své bezpečnosti přistupovat stejně zodpovědně.  Více informací, jak zabezpečit byt.

Změna systému zámků a klíčů za 4000 let

Víte, jak se systém zámků a klíčů za 4000 let změnil?


Chránit majetek před zloději a nezvanými hosty není vymožeností jen posledních staletí. Lidé si zamykali svá obydlí i majetek již před 4000 lety.Více o historii systému zámků.


Jak předejít vykradení


Časy, kdy stačilo k ochraně vlastního majetku používat pouze standartní zámek a klíč jsou nenávratně pryč. Drzost zlodějů se stupňuje, stejně tak, jako jejich znalosti a technická vybavenost. Vykradené a zdemolované domácnosti kvůli stokoruně dnes nejsou výjimkou. Tendence zlodějů jít doslova přes mrtvoly kvůli mizivým částkám je bohužel vzestupná a je třeba na ni včas reagovat správným zabezpečením Vaší domácnosti.  Poradíme Vám!  Více o zabezpeční domu a bytu.


pojištění domácnosti a bezpečnostní dveře

Pojištění domácnosti a bezpečnostní dveře


I když máte pojištění domácnosti, ještě to neznamená, že v případě vykradení dostanete plnění v plném rozsahu. Přečtěte si pozorně podmínky pojištění! Jistě tam najdete body, které požadují bezpečnostní dveře a další zabezpečení domácnosti. Více o pojištění domácnosti.

nová zelená úsporám

Zateplení dveří NEXT - využijte dotace Nová zelená úsporám


Kromě bezpečnosti funkce je jedním z hlavních parametrů dveří do domu kvalitní izolace a zateplení dveří. Dveře NEXT jsou v programu dotace programu Nová zelená úsporám. Více o zateplení vchodových dveří.

vchodové dřevěné dveře z masivu

Jaký zvolit povrch a design bezpečnostních dveří?


Bezpečnostní dveře NEXT mají vždy ocelové jádro a sendvičovou konstrukci, která umožňuje variabilně volit a měnit povrch na obou stranách dveří. Dejte průchod svojí fantazii a přáním, ať už chcete vchodové dveře dřevěné, barevné, nerezové, foliované, tapetované nebo s laminátem. Dveře můžete sladit s podlahou, interiérovými dveřmi, nebo je pojmout jako repliku původních dveří. Povrch dveří NEXT může mít tisíce podob.