Zpět na přehled článků

Jaké jsou bezpečnostní třídy bezpečnostních dveří?

Podle legislativních norem mají bezpečnostní dveře 6 kategorií. Policejní vyšetřování a data potvrzují, že zlodějům odolají pouze certifikované bezpečnostní dveře minimálně ve III. bezpečnostní třídě s vložkou a kováním minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako dveře samotné. Celkem existuje 6 bezpečnostních kategorií dveří, ale pouze 3. třída a třídy vyšší jsou opravdu funkčním zabezpečením.

 

První a druhá bezpečnostní třída

Výrobky nižších kategorií (1. a 2. kategorie), jsou sice levnější, ale jejich faktická odolnost je mizivá. Obvykle je lze otevřít během pár minut obyčejným šroubovákem. Někteří nesolidní prodejci sice přemlouvají zákazníky k nákupu těchto dveří, ale rozhodně se nejedná o dveře, které by měly zabezpečovat vchod do bytu.

 

Třetí bezpečnostní třída

Skutečně bezpečnostní dveře začínají od 3. bezpečnostní třídy. Takové bezpečnostní dveře mají zhruba 17 až 19 jisticích bodů, integrovaný rozvorový uzamykací systém, pancéřování zámku je zesíleno speciálním plechem a celé dveře jsou zasazeny v tuhé ocelové kostře s oboustranným pancéřováním. Zde začíná ochrana, na kterou se teprve můžete spolehnout.

 

Čtvrtá, pátá a šestá bezpečnostní třída

Účinnější zabezpečení bytů a domů nabízejí dveře 4. bezpečnostní třídy. Například dveře NEXT této kategorie jsou zajištěny vedle všeho zabezpečení třetí třídy až 23 jistícími body a poskytují tak ještě vyšší ochranu proti násilnému vniknutí. Pro soukromé či firemní objekty je obvykle maximem 4. bezpečnostní třída. Výrobky 5. a 6. kategorie jsou používány pro speciální aplikace strategického významu například v elektrárnách, bankách či vojenských objektech.

 

Pokud chcete vědět více a máte zájem o konzultaci z pohodlí vašeho domova, jsme tu pro vás.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Rezervujte si termín pro konzultaci s bezpečnostním technikem.

@