Zpět na přehled článků

Pojištění domácnosti a bezpečnostní dveře

pojištění domácnosti a bezpečnostní dveře

Zabezpečení je základ

Kvalitní zabezpečení, zejména bezpečnostní dveře jsou obvykle nejen podmínkou pojištění domácnosti, ale zároveň cestou ke značnému zlevnění vaší pojistky. Pokud máte byt v přízemí, věnujte při zabezpečování pozornost oknům, lodžiím a vstupním dveřím.

Okna a balkonové dveře můžete zajistit mřížemi, bezpečnostním zasklením, uzamykatelnými kličkami oken. Variantou jsou bezpečnostní fólie na sklo. Vchodové dveře bez rozdílu patra kde se váš byt nachází pak musí chránit bezpečnostní dveře nejméně 3., ale lépe 4. bezpečnostní třídy.

Ideálním doplněním pasivního zabezpečení je potom alarm, nejlépe s napojením na pult centralizované ochrany.

Zabezpečení pro pojišťovnu nebo pro vaše bezpečí?

Pojištění domácnosti obecně neklade vysoké nároky na zabezpečení vašeho objektu. Okamžik pravdy nenastává při podpisu pojistné smlouvu, ale až při likvidaci škodní události. Pak dochází ke zkoumání každých dveří, oken, klik, vložek a zejména příslušných certifikátů. Často pak můžete zjistit, že vám dodavatel lhal a daný certifikát se vztahuje k naprosto jinému výrobku, než který vám dodali. Na trhu je dost renomovaných firem, tak vybírejte pečlivě.

Pokud ale skutečně nechcete být vykradeni, řiďte se doporučeními v prvním odstavci. Vždy je lepší počkat a zvolit kvalitnější zabezpečení, než jít cestou laciného vylepšování dveří a alarmů z tržnice. Obvykle vás tyto výrobky otráví svojí nespolehlivostí a bezpečí vám stejně nepřinesou.

Ušetřete na slevách pojištění domácnosti!

Na pojistném můžete ušetřit i více než 50 %, a to je pěkných pár tisíc ročně. Nejzajímavější je sleva za kvalitní zabezpečení domácnosti, která bývá 20 až 30 %. Dalších slev pojištění domácnosti dosáhnete vyšší spoluúčastí, která při kvalitním zabezpečením prakticky nehrozí a slevou za bezeškodní průběh pojištění, což opět s dobrým zabezpečením snadno dosáhnete. Další drobné úspory vám přinese více pojistek u jedné pojišťovny, roční placení pojistného nebo internetové uzavření a správa pojistky.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Máte zájem o dveře NEXT? Zašleme Vám nabídku.

@