Zpět na přehled článků

Příběh jednoho paneláku aneb zlodějům vstup zakázán

NEXT při výměně bezpečnostních dveří myslí na ekologickou likvidaci dveří původních

Klasický panelák v majetku bytového družstva a původní vchodové dveře, které ani náhodou neplní funkci ochrany domovů, které se za nimi nacházejí, příběh, který dozajista zná mnoho z vás.

Sololitovým dveřím odsloužilo

Výměna dveří do jednotlivých bytů Bytového družstva Hennerova 229 přinesla jejich obyvatelům nejenom bezpečí, ale i estetickou hodnotu. Nevzhlednost původních dveří byla zdaleka tím nejmenším nedostatkem pro moderní bydlení. Mezi sololitovými deskami se ukrývala papírová plástev, tzv. voština, která samozřejmě nedokáže odolat většímu ataku ze strany nezvaných hostů. Zloděj ji celkem snadno prorazí, prokopne. Ochrana před hlukem ze společných prostor domu je téměř nulová.

Kvalitní dveře za rozumnou cenu? To není klišé, to jsou dveře NEXT

Zástupci družstva se obrátili na obchodní oddělení firmy NEXT a dalších dvou firem s poptávkou na 33 protipožárních bezpečnostních vchodových dveří. Rozhodující pro výběr dodavatele dle Ing. Štěpána Dařbujána, předsedy představenstva družstva, byl kvalitní výrobek, bezproblémová realizace a to vše za přijatelnou cenu, pověst renomovaného výrobce a samozřejmě individuální přístup, schopnost zakázku „ušít na míru“ potřebám a požadavkům všech obyvatel domu a osobní servis zakázky od prvopočátku až po její realizaci.

Dodávka na klíč

Jsme velmi rádi, že si družstvo pro svou investici do bezpečí obyvatel nakonec zvolilo NEXT. Dodávka „na klíč“, tzn. se zaměřením, poradenstvím, výrobou, výměnou zárubní, osazením dveří včetně zámků a jejich seřízením tak zahrnovala nejprodávanější typ vchodových bezpečnostních dveří NEXT SD 101 v třetí bezpečnostní třídě se zesílenou bezpečnostní zárubní SF1. Vybraný model má, tak jako celé nabídka dveří od firmy NEXT, kompletní českou výrobu a certifikaci. Povinnou protipožární certifikaci a vynikající tepelně-izolační vlastnosti, což zvyšuje uživatelský komfort.

Zatímco představenstvo družstva vybralo typ dveří a zárubní, vnější dekor, typ kování a vložku, majitelé jednotlivých bytů si vnitřní design dveří ladili individuálně dle interiéru svých bytů a vybírali si doplňky.

„Za sebe mohu říct, že spolupráce s NEXTEM probíhala velmi dobře. Ať se to týkalo korektnosti při jednání, komunikace ohledně technické specifikace atd. Žádná stavba není bezproblémová, ale nevyskytlo se nic zásadního, co by nešlo operativně vyřešit nebo mělo nějak negativně ovlivnit náš obrázek o této firmě, “ hodnotí celou zakázku Ing. Dařbuján.

Závěrem několik osvědčených rad k výběru bezpečnostních dveří:

  • Skutečně kvalitní bezpečnostní dveře jsou certifikované a vyrobené na míru.
  • Vybírejte dveře ve vyšší bezpečnostní třídě. Policejní vyšetřování a data potvrzují, že zlodějům odolají pouze certifikované bezpečnostní dveře s vložkou a kováním minimálně ve 3. bezpečnostní třídě. Takové dveře mají ocelové panty, zhruba 17 až 19 jisticích bodů, integrovaný rozvorový uzamykací systém, bezpečnostní vložku i zámek, pancéřování zámku je zesíleno speciálním plechem a celé dveře jsou zasazeny v tuhé ocelové kostře s oboustranným pancéřováním. Zde začíná ochrana, na kterou se teprve můžete spolehnout.
  • POZOR!!! Nově instalované vchodové dveře do bytu musí být vždy protipožární, s platným certifikátem. Doložitelné platné certifikace často vyžadují pojišťovny při likvidaci pojistné události související s vloupáním.
  • Bydlíte-li v bytovém domě, nepodceňujte ani izolační vlastnosti dveří, budete tak chránit nejen svůj majetek, ale i soukromí.
  • Povrchová úprava je sice designová záležitost nikoliv bezpečnostní, ale maximální variabilita při výběru typu povrchů a nesčetných designových variant je u výrobku na míru příjemným bonusem k funkční stránce dveří.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Máte zájem o dveře NEXT? Zašleme Vám nabídku.

@