Zpět na přehled článků

Jak vybrat dodavatele bezpečnostních dveří do bytu i domu?

Bezpečnostní dveře pro byt, dům i panelák

Jakého zvolit dodavatele bezpečnostních dveří?

Pokud provádíte větší rekonstrukci nebo dokonce novostavbu, je vždy lepší zvolit nové bezpečnostní ocelové zárubně nebo jak se nespisovně říká futra.

Zjistěte si o vybraných firmách maximum informací. Podívat se můžete do obchodního rejstříku a zjistit, jaké má firma základní jmění, jestli není v exekuci a zda nevznikla před pár lety a chlubí se přitom dlouholetou tradicí. Reklamace a servis by se pak mohly stát Vaší noční můrou. Internetové diskuze Vám mnoho informací neposkytnou, protože na nich většinou diskutují přímí nebo najatí pracovníci firem a snaží se manipulovat povědomím o trhu.

Nikdy pak svoje bezpečí nesvěřujte podomním obchodníkům.

Jakou zvolit montážní firmu?

Správná montáž je pro bezpečnostní vchodové dveře do bytu i domu zásadní a ovlivňuje jejich výslednou bezpečnost. Proto bezpečnostní protipožární dveře NEXT montují vlastní zaměstnanci s prověřenou minulostí a zkušenostmi ze stovek a tisíců montáží.

Nechceme mít desítky montážních firem, u kterých bychom pak nebyli schopni ručit za bezúhonnost a schopnosti jejich zaměstnanců. Precizní montáž a rychlý a profesionální servis považujeme za zásadní součást výrobku, jakým jsou bezpečnostní protipožární dveře.

Proto považujeme za důležité poskytovat výhradně prověřené montážní profesionální služby.

Jak prověřit kvalitu dodávaných dveří?

Požadujte certifikáty přímo pro daný typ bezpečnostních dveří. Někteří výrobci si udělají bohužel jediný certifikát k jednomu typu dveří a pak ho přikládají k libovolným výrobkům, které se zrovna podaří levně dovézt. Snadno pak můžete dostat například prosklené dveře s certifikátem ke stejnému neprosklenému typu a to Vám mnoho bezpečí nepřinese. Zkontrolujte si zejména pojistné podmínky svojí pojistky, vyžadovaný způsob zabezpečení je často uveden ve všeobecných podmínkách. Pokud nebudete mít zabezpečení vyžadované pojišťovnou doložené platnými certifikáty, může se stát, že Vám v případě vykradení pojišťovna neuhradí žádné škody. Zkontrolujte, že typ dveří na faktuře i v certifikátu se shoduje se skutečně dodanými dveřmi.

Jakou bezpečnostní třídu zvolit?

Evropské normy definují 6 bezpečnostních tříd dveří. Pro účely zabezpečení bytu, domu nebo firmy jsou nejvhodnější dveře 3. nebo lépe 4. bezpečnostní třídy. První a druhá třída poskytuje jen minimální ochranu a takové dveře lze obvykle překonat pouhým šroubovákem během krátké doby. Naopak dveře 5. a 6. bezpečnostní třídy se běžně nepoužívají a mají jen speciální armádní či policejní použití v objektech zvláštního významu.

Orientační cenu bezpečnostních dveří NEXT naleznete zde - ceny bezpečnostních dveří.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

KONZULTACE ZDARMA

@