Zpět na přehled článků

18 000 Kč dotace na vchodové dveře do domu díky programu Nová zelená úsporám LIGHT

Bydlíte ve starším domě, který by si v rámci rekonstrukce zasloužil také výměnu vchodových dveří? Chcete zabránit úniku tepla a ušetřit tak za drahé energie? Pořiďte si NEXTY. Zatímco dovnitř nevnikne ani myš, ven naopak neunikne žádané teplo domova. Díky dotačnímu program NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM LIGHT můžete nové NEXTy pořídit o 18 000 Kč levněji.

Všechny podrobné informace i návody najdete na webových stránkách: https://novazelenausporam.cz/nzu-light/ - záložka výměna vchodových dveří 

Pro vaši rychlou orientaci nejčastější otázky a odpovědi: 

K čemu lze dotaci využít?  

Dotace je určena na výměnu starých vchodových dveří (tedy mezi exteriérem a interiérem) do domu. Dveří do bytu se dotace netýká. 

Kdo si o dotaci může požádat? 

Dotace je primárně určena jako pomoc seniorům, může si o ni požádat každý, kdo: 

  • je vlastníkem dané nemovitosti  
  • má v ní trvalé bydliště 
  • pobírá starobní či invalidní důchod (a stejně tak i ostatní členové společné domácnosti - tedy ti, kdo v domě spolu s žadatelem/ majitelem žijí a mají tam trvalé bydliště)  
  • anebo po 12.9.2022 pobírali příspěvek na bydlení 

Jak dotaci získat? 

Vzhledem k tomu, že žadatel musí vyplnit žádost výhradně elektronicky a současně jeho identitu musí být možné ověřit také elektronicky (přes portál občana), doporučujeme kontaktovat odborně vyškolené poradce Místních akčních skupin (MAS) nebo EKIS a mEKIS, kteří uchazečům o dotaci nejenom poradí, ale pomohou s vyplněním žádosti. 

Seznam poradců dle místa bydliště najdete zde: https://novazelenausporam.cz/poradenstvi-pro-nzu-light 

Dílčí kroky ke získání dotace:

 

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Máte zájem o dveře NEXT? Zašleme Vám nabídku.

@