Zpět na přehled článků

Jak vybrat bezpečnostní vchodové dveře do bytu a domu

vchodové bezpečnostní dveře do bytu v paneláku, venkovní vchodové dveře do domu, ocelové, kovové

Jaká bezpečnostní třída dveří?

Vchodové bezpečnostní dveře do bytu musí mít certifikát 3. bezpečnostní třídy (NEXT SD 101) nebo lépe 4. bezpečnostní třídy (NEXT SD 111). Protože bytové dveře, zejména v paneláku, jsou často jediným reálným přístupem, je 4. bezpečnostní třída maximem, co můžete pro zabezpečení dveří. Výhodou je, že takové dveře mohou být i protipožární, což je zákonná povinnost a mají i dobré protihlukové vlastnosti.

Venkovní vchodové dveře do domu musí pak kromě bezpečnosti poskytovat i tepelnou ochranu, a proto je vhodnější zvolit dveře silnější konstrukce. Toto nejlépe splňují venkovní vchodové bezpečnostní dveře NEXT SD 102 pro 3. bezpečnostní třídu a NEXT SD 121 pro 4. bezpečnostní třídu.

Jakou musí mít bytové dveře požární odolnost?

Ze zákona je povinnost mít v bytě dveře, které mají certifikovanou požární odolnost, která zaručí, že bezpečnostní dveře plní i ochranu požární. Za splnění této povinnosti ručí majitel bytu. 

Vchodové dveře do domu vždy s tepelnou izolací

U dveří do domu platí menší zákonná omezení a kromě bezpečnosti zůstává nejdůležitější vlastností tepelná izolace dveří. Zejména pokud nemáte dostatečně velké zádveří, nebo je v přímém kontaktu s kuchyní nebo koupelnou, hrozí v zimě rosení dveří, pokud by neměly odpovídající tepelné parametry. Dveře NEXT mají dostatečné tepelně-izolační vlastnosti a splňují i podmínky pro použití v dotačním programu Nová zelená úsporám.

Odolnost povětrnostním podmínkám

Vstupní dveře do rodinného domu jsou často vystaveny přímému působení povětrnostních podmínek, slunci, dešti i sněhu. Podle českých norem by takové dveře měly mít krytí stříškou, která značně zvyšuje komfort obyvatel a zároveň životnost dveří. Povrch dveří určený speciálně do exteriéru a dokonalé utěsnění obvodu dveří je v takovém případě podmínkou.

Dveře z domu do garáže

U mnoha rodinných domů je dnes garáž součástí domu. V takovém případě je povinností oddělit garáž od domu protipožárními dveřmi. Pro tyto účely nejlépe poslouží bezpečnostní protipožární dveře NEXT SD 101 F, které zároveň zabezpečí prostory domu od méně chráněného prostoru garáže.

Jaké je vhodné bezpečnostní kování a vložka?

Při výběru dveří je zásadní součástí také správný výběr příslušenství. O výsledné bezpečnosti jakou dveře mají rozhoduje i bezpečnostní zámková vložka a dveřní kování. Tyto doplňky musejí být minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako samotné vstupní dveře do bytu i domu.

Potřebuji měnit zárubně?

Pokud máte ve vašem bytě ocelové vstupní zárubně, je pravděpodobné, že je nebude muset měnit a přímo do nich osadíte nové bezpečnostní vstupní dveře. Tato možnost se týká obvykle dveří v bytech v paneláku, kde v některých panelech jsou zárubně zality velice kvalitně. Pokud jsou ale původní zárubně slabé, poškozené nebo příliš křivě zazděné, je vhodné je vyměnit za nové, bezpečnostní. V těchto případech nabízíme zesílené bezpečnostní zárubně s vynikajícím těsněním a vysokou odolností. Náš technik bezplatně Vaše zárubně prověří, přeměří a nezbytnost výměny posoudí zdarma na místě.

Orientační cenu bezpečnostních dveří NEXT naleznete zde -  ceny bezpečnostních dveří.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Máte zájem o dveře NEXT? Zašleme Vám nabídku.

@