Zpět na přehled článků

Vstupní dveře do bytu a domu - bezpečnostní dveře

vstupní dveře do bytu v paneláku vstupní dveře do domu

Jaká bezpečnostní třída?

Vstupní bezpečnostní dveře do bytu musí splnit atest 3. NEXT SD 101 nebo lépe 4. bezpečnostní třídy NEXT SD 111. Protože bytové dveře, zejména v paneláku, jsou často jediným reálným vstupem, je 4. bezpečnostní třída maximem, co můžete pro své bezpečí udělat.

Vstupní dveře do domu musí kromě bezpečnosti poskytovat i tepelnou ochranu, a proto je vhodnější zvolit dveře silnější konstrukce. Toto nejlépe splňují bezpečnostní dveře NEXT SD 102 pro 3. bezpečnostní třídu a NEXT SD 121 pro 4. bezpečnostní třídu.

 

Vstupní bytové dveře musí mít požární odolnost?

Ze zákona je povinnost mít v bytě dveře, které mají certifikovanou požární odolnost, která zaručí, že bezpečnostní dveře plní i ochranu požární.  Za splnění této povinnosti ručí majitel bytu. 

Vstupní dveře do domu vždy s tepelnou izolací

U dveří do domu platí menší zákonná omezení a kromě bezpečnosti zůstává nejdůležitější vlastností tepelná izolace dveří. Zejména pokud nemáte dostatečně velké zádveří, nebo je v přímém kontaktu s kuchyní nebo koupelnou, hrozí v zimě rosení dveří, pokud by neměly odpovídající tepelné parametry. Dveře NEXT mají dostatečné tepelně-izolační vlastnosti a splňují i podmínky pro použití v dotačním programu Nová zelená úsporám.

Odolnost povětrnostním podmínkám

Vstupní dveře do rodinného domu jsou často vystaveny přímému působení povětrnostních podmínek. Podle českých norem by takové dveře měly mít krytí stříškou, která značně zvyšuje komfort obyvatel a zejména životnost dveří. Povrch dveří určený speciálně do exteriéru a dokonalé utěsnění obvodu dveří je v takovém případě podmínkou.

Dveře z domu do garáže

U mnoha rodinných domů je dnes garáž součástí domů . V takovém případě je povinností oddělit garáž od domu protipožárními dveřmi. Pro tyto účely nejlépe poslouží bezpečnostní protipožární dveře NEXT SD 101 F, které zároveň zabezpečí prostory domu od méně zabezpečeného prostoru garáže.

Jaké je vhodné bezpečnostní kování a vložka?

Při výběru dveří je zásadní součástí také správný výběr příslušenství. O výsledné bezpečnosti jakou dveře mají rozhoduje i bezpečnostní zámková vložka a dveřní kování. Tyto doplňky musejí být minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako samotné vstupní bezpečnostní dveře do bytu i domu.

Potřebuji měnit zárubně?

Pokud máte ve vašem bytě ocelové vstupní zárubně, je pravděpodobné, že je nebude muset měnit a přímo do nich osadíte nové bezpečnostní vstupní dveře. Tato možnost se týká obvykle paneláků, kde v některých panelech jsou zárubně zality velice kvalitně. Pokud jsou ale původní zárubně slabé, poškozené nebo příliš křivě zazděné, je vhodné je vyměnit za nové. V těchto případech nabízíme zesílené bezpečnostní zárubně s vynikajícím těsněním a vysokou odolností. Náš technik bezplatně Vaše zárubně prověří, přeměří a nezbytnost výměny posoudí zdarma na místě.

 

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Rezervujte si termín pro konzultaci s bezpečnostním technikem.

@