Zpět na přehled článků

Stejně, jak chráníte svůj byt, zabezpečte i své kolo

Krádeže kol jsou obzvlášť v létě a na jaře velkým a stále narůstajícím problémem. A protože sezóna kol právě začala, je na čase vás varovat a předat vám pár tipů.

Na úvod začneme stručnou statistikou

Jen předminulý rok řešila policie přes sedm tisíc krádeží jízdních kol a celková škoda se vyšplhala téměř na 123 milionů korun.

Přičemž předpokládaný počet odcizených kol je ještě mnohem větší. Velmi znepokojivá je i dlouhodobá statistika. Za posledních pět let se počet ukradených kol zvýšil o třetinu a celková způsobená škoda vzrostla ze 107,6 milionů Kč na 122,5 milionů Kč. Denně je hlášeno 20 kradených kol v České Republice. Děsivé, nemyslíte?

Čím to?

Lidé se pořizují stále kvalitnější a dražší kola a nemají je kam skladovat, většinou jsou to sklepy a právě tady je kámen úrazu. Sklepy nejsou vůbec bezpečná místa, jednodušše se na ně z hlediska zabezpečení nemyslí a to je chyba!

Co s tím? Stále více lidí skladuje svá kola do bytů, který jsou zabezpečeny kvalitními bezpečnostními dveřmi.

Většinou je zavěsí na stěnu, či využijí vlastního balkónu, pokud jej mají zabezpečen.

Ptáte se, kde kradená kola končí?
Většinou v zastavárnách a je prakticky nemožné zloděje vypátrat a získat kolo zpět.

Ani na ulici není pro kola bezpečno

K odcizení  dochází často i na volných prostranstvích. Proto se vyplatí označit kolo pomocí moderní identifikační technologie. Takové značení pak působí podobně jako bezpečnostní dveře u bytu.

Že nemáte zatím ani takové dveře? Je na čase se nám ozvat, jsme přeci odborníky na bezpečnost.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Máte zájem o dveře NEXT? Zašleme Vám nabídku.

@