Otázky bezpečnostní dveře

Jak zabezpečit byt?

Podle polohy bytu se až 90 % vloupání uskutečňuje přes vstupní dveře, menší množství okny a balkóny (v nižších podlažích a pod střechou). Proto jsou základem každého zabezpečení kvalitní vchodové bezpečnostní dveře. Pokud bydlíte v bytě, kde jsou reálně ohrožena i okna, je třeba použít mříže či bezpečnostní fólie na okna. Pro úplný klid je optimální elektronický zabezpečovací systém, který vhodně doplní mechanické zabezpečení.

 

Provádíte oplechování zámku a instalace závor?

Neprovádíme žádné dílčí renovace dveří, neboť jen vchodové bezpečnostní dveře odstraní všechna slabá místa vstupu. Pevnost řetězu je přece dána pevností jeho nejslabšího článku a nalezení slabiny na různě záplatovaných dveřích trvá bytařům pár minut.

 

Co znamenají bezpečnostní kategorie dveří?

Bezpečnostní kategorie definované novou evropskou normou obsahují 6 kategorií. Výrobky nižších kategorií (1. a 2.), jsou sice levnější, ale jejich faktická odolnost je mizivá. Obvykle je lze otevřít během pár minut obyčejným šroubovákem. Skutečné bezpečnostní dveře začínají od 3. bezpečnostní třídy. Pro soukromé či firemní objekty je obvykle maximem 4 bezpečnostní třída. Výrobky 5. a 6. kategorie jsou používány pro speciální aplikace strategického významu (elektrárny, banky, vojenské objekty apod.)

 

Jak poznám kvalitní vchodové bezpečnostní dveře?

Zjistěte si reference, dejte na doporučení. Kvalitní bezpečnostní dveře jsou vždy tuhé kovové konstrukce, s celoplošným plechovým krytím, ocelovou kostrou a rozvorovým systémem. Dveře jsou obvykle zajištěny v deseti až dvaceti bodech a jsou vybaveny kvalitní bezpečnostní vložkou odolnou proti odvrtání, vyhmatání planžetou, vibračním planžetám i metodě SG. Vlastní dveře jsou rovněž vybaveny speciální ochranou vložky a zámku.

Moderní bezpečnostní dveře musí splňovat nejen nejpřísnější technická, ale i estetická kritéria. Samozřejmě musejí mít i příslušné certifikáty a atesty.

 

Proč všechny dveře vyrábíte na míru?

Vyrábíme bezpečnostní dveře vždy na míru. Na rozdíl od některých konkurenčních výrobků dveře u zákazníka nepřiřezáváme, ani neohýbáme o zábradlí, aby „sedly“. Při boji s bytaři jsou totiž milimetry přesnosti rozhodující pro to, jaké nářadí bude moci zloděj použít. Všichni víme, jak rovné a pravoúhlé jsou naše byty a domy, rovně zazděné zárubně jsou skutečnou raritou a odchylky někdy činí i několik centimetrů. Považujeme za nezodpovědné instalovat tak zásadní výrobek, jako jsou bezpečnostní dveře bez předchozího zaměření a výroby na míru.

 

Je možno někde vidět a vyzkoušet si bezpečnostní dveře NEXT?

V sídle firmy v Praze, Na Pankráci 79 (a na pobočkách v Brně, Ostravě, Plzni a Hradci Králové) máme vystaveny plně funkční bezpečnostní dveře všech modelových řad. Domluvte si návštěvu nebo přijďte v našich otevíracích hodinách od 8:00 do 18:00 hod.

 

Jak dlouhé jsou dodací lhůty?

Standardní dodací lhůta je od 14 dní. Přesná doba dodání závisí na typu zakázky a konkrétní domluvě.

 

Mohu si přidělat klíče k vložce v jakémkoliv zámečnictví?

Jelikož dodáváme a instalujeme zejména vložky EVVA, které patří k nejkvalitnějším v Evropě, je možno přidělat další klíče pouze ve specializovaných firmách. K přidělání klíčů je nutné mít sebou originální klíč s vyraženým číslem, bezpečnostní kartu vložky a občanský průkaz. Bez těchto dokladů není možné klíče zhotovit. Toto opatření slouží k Vaší ochraně.

 

Jsou Vaše dveře atestované?

Bezpečnostní dveře NEXT procházejí složitým certifikačním postupem. Bezpečnostní dveře jsou certifikovány nejenom bezpečnostní a protipožární zkouškou, ale také procházejí testováním stavební zkušebny a národním bezpečnostním úřadem.

 

Mají Vaše dveře také protihlukovou a tepelnou izolaci?

Certifikát od stavební zkušebny je souborem mnoha testů a zkoušek. Mezi ně patří také neprůzvučnost. Bezpečnostní dveře NEXT SD 102F jsou certifikovány na zvukovou neprůzvučnost až do 40 dB.

 

Umíte přizpůsobit vnitřní barvu dveří interiéru?

Konstrukce dveří NEXT je modulární a proto umíme design dveří přizpůsobit estetickým požadavkům. Povrchy dveří i vzorník barev si můžete prohlédnout na našich pobočkách nebo poptat nezávaznou konzultaci u Vás v pohodlí domova.

 

Je nutný protipožární certifikát?

Ano! Nezbytnou vlastností moderních bezpečnostních dveří je jejich protipožární odolnost. V praxi jsou nejčastější dveře s odolností EI 30, 45 nebo 60 minut. V bytových domech jsou protipožární vlastnosti vstupních dveří stanoveny přímo zákonem, a proto není možné vyměnit stávající dveře za bezpečnostní neprotipožární dveře.

 

Jaké má výhody bezpečnostní zárubeň nebo zárubeň se zesílenými panty oproti obyčejné zárubni?

Obyčejné zárubně jsou koncipovány na dveře o maximální váze do 40 kg. Bezpečnostní dveře jsou těžší. Proto poskytujeme našim klientům technickou konzultaci zdarma, aby náš specialista posoudil stav stávajících zárubní. Výhody bezpečnostních zárubní jsou zásadní. Nejen, že jsou vyrobené pouze právě pro bezpečnostní dveře, ale například dvoudílná bezpečnostní zárubeň NEXT SF2A , jejíchž modulární konstrukce zaručuje nejen přesnější instalaci, ale také možnost osazení provizorních dveří do provizorní části zárubně v průběhu stavby, tak aby finální instalace bezpečnostních dveří proběhla hladce a bez stavebních zásahů.

 

Co když ztratím klíče od bytu?

Zavoláte na některé z našich servisních čísel, kde s Vámi operátorka domluví řešení. Obvykle okamžitou návštěvu servisního technika, který bezpečnostní vložku vymění za novou.

 

Mohu si koupit sám někde jinde vložku do bezpečnostních dveří NEXT?

Samozřejmě můžete. Domluvte však s naším technikem přesné parametry vložky, zejména délku a bezpečnostní kategorii.

 

Dokážete vyrobit také nestandardní rozměry dveří?

Dokážeme vyrobit téměř jakýkoli rozměr, pouze je potřeba řídit se platnými normami a certifikáty.

 

Dají se Vaše bezpečnostní dveře vybavit elektronickým příslušenstvím (elektrický vrátný, čip, čtečka, magnetický kontakt apod.)?

Vždy preferujeme komplexní zabezpečení a naše bezpečnostní dveře jsou koncipovány s tím, že je možno je napojit na libovolné elektronické systémy. S výběrem elektronického systému vhodného pro Váš dům či byt Vám ochotně poradíme.

 

Poskytujete nonstop servis?

Ano, poskytujeme trvalý servis. Vzhledem k tomu, že máme přes sto tisíc zákazníků, klademe velký důraz na kvalitu a rychlost servisních služeb.