Otázky fólie na okna

Jaký význam mají fólie na okna?

Skla, která máte běžně v oknech, ve dveřích, střešních oknech, na zrcadlech, vestavěných skříních apod., jsou krásná, ale mají celou řadu slabin. Jsou křehká, snadno se rozbijí, střepy z nich jsou životu a zdraví nebezpečné a mají mizivé izolační schopnosti. Fólie tyto nedostatky do značné míry eliminují a vylepšují vlastnosti skel. Bezpečnostní fólie dávají sklu netušenou pevnost a odolnost, solární a termální fólie násobí jejich izolační schopnosti.

 

Jaká je dodací lhůta fólií na okna?

Všechny druhy fólií máme skladem a instalujeme je obvykle během 2 až 5 dnů po objednání, a to kdekoliv na území České republiky.

 

Lze fólie na okna instalovat též na plexisklo?

Fólie na sklo nejsou určeny pro instalaci na tzv. „umělá skla“ (plexi, polykarbon apod.). Tyto materiály po mnoho let vypařují plynné látky a způsobí tak vznik bublin pod fólií. Důrazně nedoporučujeme tento typ instalací.

 

Vaše firma nám instalovala bezpečnostní fólii SCX. Druhý den po instalaci však fólie vypadala, jako by byla polita mlékem. Zmizí tento jev?

Jedná se o běžný průvodní jev, kdy po instalaci fólií vznikne zamlžení, které během vysychání a zrání lepidla fólie postupně mizí. Dokonalé vytvrzení je ukončeno obvykle do 30 dnů od instalace. V zimních měsících se tato doba prodlužuje. Pro bližší informace se neváhejte obrátit na naše prodejce.

 

Jakým způsobem se myjí okna, na kterých je nainstalována fólie? Nehrozí její poškrábání?

Všechny fólie Next jsou vybaveny dvojitou protiotěrovou vrstvou. Po úplném vyschnutí cca za 30 dnů od ukončení instalace se okno myje zcela běžnými způsoby. Je zakázáno používat chemické agresivní látky: ředidla, rozpouštědla, kyseliny a prostředky obsahující čpavek. Dále se nesmí sklo opatřené fólií mýt za použití drátěnek a písků, které by fólii mohly poškrábat. Na fólii nedoporučujeme cokoliv lepit.

 

Z které strany skla se aplikuje bezpečnostní fólie a jak je silná?

Bezpečnostní fólie se aplikuje pouze z vnitřní strany skla, aby nemohlo dojít k mechanickému poškození nebo úmyslnému znehodnocení. Nejčastěji je fólie silná 0,3 milimetru.

 

Chtěla bych si na okna bytu nechat nainstalovat bezpečnostní fólii. Slyšela jsem, že tato fólie zachytí UV záření. Nebude to vadit květinám?

Fólie NEXT jsou vybaveny účinnými UV filtry ve vlnovém rozsahu, který květiny mohou postrádat a rostou tak zcela normálním způsobem.

 

Mám malé dítě a strach z toho, aby se nezranilo, kdyby se rozbilo okno. Jak mi mohou vaše fólie pomoci?

Ochranné fólie zabrání roztříštění skla a vypadávání ostrých střepů, které mohou být příčinou pořezání, nejen dětí. Použití bezpečnostní nebo ochranné fólie Vám proto doporučujeme všude tam, kde hrozí nebezpečí poranění – vnitřní dveře, zimní zahrady, okna bytů, knihovny, prosklené dveře skříní. Instalace je určitě vhodná také všude tam, kde se pohybují skupinky dětí – sportovní haly, tělocvičny, školky a školy, družiny, nemocnice apod.

 

Mám okna a balkónové dveře v přízemí domu. Doporučili byste mi bezpečnostní fólie?

Použití bezpečnostních fólií Vám můžeme vřele doporučit, nenaruší estetický vjem jako např. mříže, na skle jsou neviditelné a z toho důvodu nelákají zloděje. Velice důležitý je pro zloděje i moment překvapení z toho, že narazil na neočekávanou překážku. Tato okolnost ho buď zcela odradí, nebo přinejmenším zdrží.

 

Slyšel jsem, že když se nenainstaluje bezpečnostní fólie pod rám okna, že ji pak lze i s celým sklem vymáčknout. Je to pravda?

Při instalaci vždy volíme ten nejvhodnější způsob, který zaručí to nejvyšší možné zabezpečení. Tam, kde je možnost instalovat fólii pod lišty, je to jistě vhodnější. Pokud to z nějakého důvodu není možné, zvýší přesto fólie mnohonásobně bezpečnost skla, protože to se nikdy nerozbije rovným řezem po obvodu, ale typickou pavučinou, kterou fólie drží pohomadě.

 

Jaká je životnost bezpečnostní fólie?

Na bezpečnostní fólie poskytujeme záruku 5 let, která se vztahuje na případné odlepení, pokroucení nebo změnu barevnosti. Životnost fólie je zhruba 3x vyšší, než je udávaná záruka.

 

Může být fólie neprůhledná a přitom propouštět světlo?

Ano, oboustrannou neprůhlednost zabezpečí bílá matová fólie, která esteticky nahrazuje pískované sklo. Přitom propouští 47 % světla. Používá se často v bankách, nemocnicích a jiných prostorech, kde chcete zajistit diskrétnost.

 

Potřebuji zrcadlové fólie, kterými nebude vidět dovnitř, ale já uvidím ven. Může fólie tento účel splnit?

Ano, může, ale je to vždy dáno poměrem mezi intezitou osvětlení uvnitř a venku. Přes den tak fólie funguje normálně, ale večer pouze pokud uvnitř nerozsvítíte. Zrcadlový efekt je vždy z té  strany, kam dopadá více světla.

 

Chtěl bych snížit spotřebu tepla v domě. Pomohou mi Vaše tepelně-izolační fólie?

Ano, pomohou. Tepelně-izolační fólie jsou certifikovány v ČR a zlepšují tepelný koeficient až o 25 %. Doporučujeme Vám konzultaci s našimi specialisty, ne na všechna okna jsou tyto fólie vhodné.

 

Slyšel jsem, že když si nechám nainstalovat tepelně-izolační fólie, budu mít v bytě tmu. Je to pravda?

Není. Fólie jsou vyráběny nejmodernější technologií napařování vrstev vzácných kovů a ta poskytuje vysoký tepelný výkon při minimálním snížení prostupu přirozeného světla. Úbytek světla je zcela nepatrný a fólii na skle prakticky nezaregistrujete.

 

Zajímalo by mne, zda existují fólie, které se dají nainstalovat na okno koupelny, aby nebylo dovnitř z venku vidět, ale aby byl zachován prostup světla ve dne. Máte takové fólie?

Tento problém nejlépe vyřeší tzv. privátní typy fólií. Máme k dispozici dva nejoblíbenější typy – mléčně bílá fólie zabezpečí oboustrannou neprůhlednost při snížení prostupu světla o 47 %, nebo fólie s bronzovým odstínem a prostupem světla 42 %.