Otázky alarmy a kamerové systémy

Potřebuji pro alarm nové kabely?

Instalace kabelů záleží vždy na konkrétním objektu. Obecně platí, že v průběhu stavby či rekonstrukce domu se z dlouhodobého hlediska vyplatí udělat kabelové rozvody, i když je třeba nevyužijete ihned. V hotových interiérech je možné instalovat bezdrátový alarm, případně využít kombinovaný systém – všechno záleží na znalostech a zkušenostech firmy, která alarm navrhuje.

Co dělat, pokud začne alarm houkat a nejsem doma?

Většina moderních systémů disponuje mobilní aplikací pro vzdálené ovládání alarmu. Vybrané zabezpečovací systémy umožňují rovněž začlenění detektorů s kamerou nebo fotoaparátem, přes které získáte přehled o situaci v domě a tak lépe vyhodnotíte situaci.

Co když bude porucha?

V případě poruchy Vám systém zašle informaci o jejím typu a následně ji můžete konzultovat s instalační firmou. Seriózní instalační firma má k dispozici non-stop servisní linku, kde Vám odborník poradí po telefonu, jak postupovat.

Co když vypadne proud?

V každé ústředně (ovládacím panelu) je záložní akumulátor, který je zároveň z ústředny neustále dobíjený a udrží celý systém v provozu v řádu hodin. Informaci o výpadku proudu také obdržíte na svůj mobilní telefon, stejně tak informaci o obnově dodávek proudu.

Je pořízení alarmu drahé?

Vzhledem ke střeženému majetku není. Cena základního zabezpečovacího systému pro celý dům je srovnatelná s cenou lepšího horského kola či televize, o které přeci nechcete přijít. Investujete nejen do zabezpečení svého majetku, ale také do své pohody a klidu, i když trávíte delší čas mimo domov.

Kolik stojí měsíční provoz?

Záleží na Vás, zda využijete doplňkovou službu připojení objektu ke službě bezpečnostní agentury. Proudový odběr samotného zařízení se pohybuje v řádech miliampér a je tedy zanedbatelný, měsíční poplatek může být za SIM kartu v komunikátoru. Přesnou kalkulaci jak vstupního zařízení, tak následného provozu, Vám rádi zpracujeme.

Mohu si alarm nainstalovat sám?  

Instalace alarmu je odborná činnost, pro kterou je potřeba koncese a tedy znalost problematiky.  Technicky sice není složité alarm namontovat, ale špatnou instalací (rozmístěním prvků) můžete velmi negativně ovlivnit funkci alarmu. V případě řešení škodné události nebude brát pojišťovna na takto nainstalovaný alarm ohled a bude k domu přistupovat stejně, jako by nebyl zajištěný. Naopak na systém nainstalovaný odbornou firmou Vám pojišťovna poskytne slevu na pojištění.

Co když mám domácí zvíře?

Většina výrobců dodává speciální „zvířecí“ čočky do pohybových detektorů, které dokážou pohyb domácího zvířete odfiltrovat a tím zajistit, aby jeho pohyb po domě nespouštěl alarm.

Mohou ovládat alarm i děti nebo senioři?

Ano, ovládání je možné pomocí bezkontaktních čipů pouhým přiložením k ovládací klávesnici, je proto jednoduché a zvládne jej opravdu každý. Ale ani běžné ovládání pomocí kódu není složité. Klademe důraz na to, aby námi montované systémy byly uživatelsky příjemné.

Mohu si alarm zapůjčit?

Ano, a zapůjčení provizorního zabezpečovacího systému Vám určitě doporučujeme například u hrubé stavby, která není hlídaná bezpečnostní službou. V případě zájmu o tuto službu nás kontaktujte.

Jak dlouho mi alarm vydrží?

Životnost alarmu není časově omezená.  Servisujeme systémy montované před dvaceti lety, ale stejně tak jako u jiných zařízení, i zde jde vývoj kupředu a nové systémy nabízejí větší spolehlivost i komfort při používání.

Musím se o alarm nějak starat?

Systém je v zásadě bezúdržbový, je pouze nutné dbát na čistotu detektorů a na to, aby nebyly nijak zakryty nebo poškozeny. Také je potřeba počítat s občasnou výměnou záložního akumulátoru nebo baterií v bezdrátových systémech. Doporučujeme Vám také pravidelné revize systému odbornou firmou.

 

Proč si vybrat NEXT Security?

  • Instalaci a servis zabezpečovacích systémů provádíme již od roku 1995 a je naší hlavní specializací.
  • Všichni naši pracovníci jsou proškoleni přímo výrobci systémů, mají platné certifikáty a čistý trestní rejstřík.
  • Našim zákazníkům nabízíme non-stop technickou podporu proškolených techniků po telefonu.
  • Garantujeme dokončení sjednané zakázky, jsme pojištěni na případné škody do výše 5mil. Kč.
  • Instalací pro nás spolupráce začíná, nikoliv končí. Postaráme se o Vás i v budoucnosti.