Zpět na přehled článků

Máte děti? Čtěte, jak nejlépe zabezpečit domácnost

Čtečka otisků prstů

Ztráta klíčů, či odcizení klíčů je vždy nepříjemná záležitost, obvykle spojená také s velkými náklady. Ačkoli často býváme uspěchanější a roztržitější než naše ratolesti, jsou krádeží klíčů více ohroženy právě ony. Přes všechno, co je jim rodiči kladeno na srdce, jsou děti důvěřivější a na své věci zpravidla méně opatrné. V zápalu hry odhozený batoh na kraji dětského hřiště, ledabyle zavřená aktovka, to všechno může potenciální zloděje ke krádeži klíčů navnadit. Než se vrátíte domů z práce, Váš byt už může být pohodlně vykradený. Hororový scénář? Dá se mu jednou pro vždy předejít instalací čtečky otisků prstů, která se obvykle instaluje přímo do křídla dveří, existují ale i skryté varianty zabudované do madla kliky. Nejen, že Vám instalací čtečky otisků prstů odpadne věčná starost o klíče, jejich zapomínání a ztrácení, můžete si být navíc jistí, že si u Vás doma už neotevře nikdo, o koho nestojíte.

Alarmové systémy

Zápalky v dětských rukou jsou evergreenem již po mnoho generací a naštěstí si častěji najdou své místo spíše v portfoliu rodinných historek, než v policejních statistikách. I tak je ovšem velmi zodpovědné vybavit svůj dům, či byt kvalitní protipožární signalizací a samozřejmě protipožárními dveřmi. Nemusí to být jen Vaše děti, které zkusmo škrtající sirkami v rohu pokojíčku ohrozí samy sebe i ostatní požárem. Mnohem pravděpodobnější je, že zapomenete puštěnou žehličku, či sporák. Dobrý alarm Vás navíc včas upozorní nejen na požár, ale i na únik plynu, či vody. Zároveň ho můžete nastavit, aby Vás pomocí sms, či telefonátu upozornil na neoprávněný pohyb, či vnik do zabezpečeného domu a díky tomu můžete včas zavolat policii a potenciálního pachatele zastavit. Bezpečnost na všech frontách!

Psychické trauma

Všichni chceme zajistit svým dětem šťastné a bezstarostné dětství. V případě vykradení bytu přestává být Váš domov najednou bezpečným přístavem a vyrovnat se s pocitem, že někdo narušil jeho intimitu a může to udělat znovu, je velmi složité. To se samozřejmě týká i těch nejmenších, kteří si pak traumata spojená s vykradením, jehož můžou být přímými účastníky (nezapomínejme, že k 40 % všech vykradení dojde v přítomnosti obyvatelů bytu!), ponesou až do dospělosti. Takové trauma může ovlivnit zdravý vývoj dítěte a je na rodičích, aby se mu za všech okolností snažili předejít.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Máte zájem o dveře NEXT? Zašleme Vám nabídku.

@