Zpět na přehled článků

Kamerové systémy

Kamerové systémy

Anglická zkratka pro kamerové systémy CCTV – uzavřený televizní okruh, se sice stále používá, už ale zdaleka neodpovídá realitě a technologii kamerových systémů. S rozvojem internetu a počítačových technologií začaly být klasické analogové kamery vytlačovány novým typem kamer – IP kamerami, tedy kamerami, které obraz přenášejí po počítačové síti. V současné době již jiné než IP kamery neinstalujeme. Zatímco kvalita kamerových systémů se za poslední roky výrazně zvýšila, jejich cena stále klesá. I to je důvodem, proč analogové kamery jsou z trhu postupně vytlačovány.

Výjimkou je nová technologie kamer vyvinutá pro možnost nahrazování starých kamer připojených po koaxiálním kabelu. Tímto způsobem může uživatel využít staré koaxiální vedení a přitom instalovat kamery, jejichž kvalita a rozlišení odpovídá IP kamerám s rozlišením až 2 MPx (pro srovnání rozlišení klasické analogové kamery je na úrovni 0,3MPx).

Obrovskou výhodou IP kamer je přenos obrazu víceméně kamkoli. Obraz můžete sledovat přes internet na počítači, notebooku, nebo ho můžete mít ve svém mobilním telefonu. Přehled o dění na vašem pozemku, nebo domě tak máte prakticky stále k dispozici.

S rozvojem kamerových bezpečnostních systémů se stále více diskutuje i o ochraně soukromí a osobních údajů. Pro sledování sousedů kamery používat nesmíte, proti nevhodně umístěným kamerám se může kdokoli celkem účinně bránit. Ale kvalitně nainstalovaný a nastavený kamerový systém zajistí, že je snímáno pouze to, co má být sledováno. Např. v bytových domech může být snímán vstup do objektu, prostor s poštovními schránkami, kočárkárna nebo kolárna, sklepy apod. Bez souhlasu obyvatel nemůžete sledovat jejich vstup do bytu.

Kamerový systém, který pořizuje záznam (což je naprostá většina, nikdo u kamer nevysedává a záznam se prohlíží, až když se něco stane) podléhá registraci u ÚOOÚ (Úřad pro ochranu osobních údajů). Za tuto registraci odpovídá provozovatel kamerového systému. Našim klientům pomáháme při zpracování žádosti, nemusí se tedy obávat, že by cokoliv opomenuli.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Máte zájem o dveře NEXT? Zašleme Vám nabídku.

@