Zpět na přehled článků

Jak zabezpečit dům v pár krocích během Vánoc

Řada zlodějů, kteří tyto krádeže páchají, nejsou typičtí profesionálové, ale amatéři, kteří chtějí rychle získat předměty, jako je elektronika, šperky a nejrůznější hi-tech hračky.

Přinášíme několik tipů, jak chránit váš domov.

Buďte diskrétní při likvidaci balíků

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak nalákat zloděje, aby zjistili, co jste si pod stromeček nadělili, jsou prázdné krabice po dárcích ve vaší popelnici. Rychlý pohled – a budou vědět, co máte doma.

Pokud jste pořídili nový televizor nebo počítač a zbavujete se obalu, ujistěte se, že jste krabice rozdělili na malé kusy a teprve pak vyhodili.

Minimalizujte viditelnost z ulice

Další chybu, kterou majitelé domů dělají, je, že své dárky vystaví pod vánočním stromkem, který stojí přímo pod okny. To je samozřejmě vidět z ulice a potenciální zloději se nemusejí tak moc namáhat.

Máte dostatečné osvětlení?

Chytrým krokem je instalovat venkovní světla napojená na detektor pohybu, který se spustí kdykoli, když někdo přistupuje v noci k domu. Můžete také nastavit časovač vnitřních světel, pokud budete delší dobu mimo dům. Je to dobrý odstrašující prostředek.

Zároveň opatrně na požáry

Pokud máte osvícený dům, či strom na zahradě, ujistěte se, že nejsou kabely nejsou roztřepené a žárovky rozbité. To pomůže předejít náhodným požárům. Osvětlení nezapomeňte vypnout, když odjíždíte pryč nebo jdete spát.

Sociální média...

Pokud se chystáte kolem svátků někam cestovat, opatrně s tím, kolik informací zveřejníte na svých sociálních účtech. Například příspěvky typu "pozdravy všem doma, vrátíme se příští týden" jsou pro zloděje dobrý tipem. Nikdy nezveřejňujte, kdy odjíždíte a kdy se vracíte!

To, že jsou Vánoce mimo jiné svátky dobrých skutků, bohužel neznamená, že se tím všichni budou řídit a chovat se stejně dobře a poctivě...

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Máte zájem o dveře NEXT? Zašleme Vám nabídku.

@