Zpět na přehled článků

Instagram a další sociální sítě jsou pomocníkem zlodějů

Nebezpečí Instagramu a dalších sociálních sítí

Instagram, Facebook a další sociální sítě se staly novým informačním kanálem pro zloděje. Lidé s nimi totiž zacházejí nezodpovědně, a dávají tak zlodějům vědět, že nejsou doma, mají volný byt i jeho přesnou polohu. Zloději jsou přitom v používání moderních technologií velmi progresivní a sociální média jako nástroj usnadňující jejich aktivity již přijali za své. Podle britského průzkumu mezi odsouzenými bytaři používá 80 % z nich sociální sítě k vytipování obětí. Myslíte si, že naši bytoví zloději jsou za nimi pozadu?

Zloděj vyhledá uživatele, kteří jsou, nebo zakrátko budou na dovolené, a přes funkci lokalizace si najde jejich adresu. Díky fotkám z domova má navíc jasnou představu o tom, jaké cennosti se v bytě nacházejí. Sociální síť umožňuje svým uživatelům sdílet fotky s přáteli, ale i se zcela neznámými lidmi. K ohrožení vašeho bytu na Instagramu přitom nemusíte sdílet informace ani vy sami – stačí, když se fotkami pochlubí vaše děti bez vašeho vědomí. Jak této situaci předejít? Doporučujeme vyvarovat se sdílení jakýchkoliv osobních informací na sociálních sítích.Konkrétně na Instagramu jednoznačně doporučujeme uzavřít svůj profil a nenechat ho veřejně přístupný. Dále vypnout lokalizační funkci svého telefonu, nesdílet fotky z vašeho domova, stejně jako přílišné množství vašich osobní informací – včetně informací o tom, kdy se zrovna vyskytujete mimo domov.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Máte zájem o dveře NEXT? Zašleme Vám nabídku.

@