Zpět na přehled článků

GSM komunikátor ve spojení se zabezpečovacím systémem není již dlouhou dobu nic výjimečného

Na trhu jsou k dispozici spousty GSM komunikátorů, které při aktivaci vstupu pošlou SMS zprávu, případně umožňují po příjmu SMS zprávy sepnout relé. Tyto systémy fungují, nemohou ale nahradit certifikované bezpečnostní systémy – PZTS (dříve EZS) ať už právě kvůli chybějícím certifikacím, nebo prostě jen proto, že neoplývají žádnou další „inteligencí“.

Pokud chcete zabezpečit svůj objekt, sáhněte po certifikovaném systému, který Vám odborně namontuje firma vybavená příslušnou koncesí. Pak máte jistotu, že byl GSM alarm namontován správně a můžete využít naplno všech jeho funkcí. V případě montáže do již hotových interiérů je vhodné využít bezdrátových GSM alarmů, které nepředstavují žádné dodatečné práce na zařízení domu.

GSM komunikátor Vás informuje nejenom o vzniku případných poplachů, ale i poruch. Navíc při využití speciálních čidel můžete být informování, že došlo k úniku vody, nebo třeba plynu, jakou máte doma teplotu apod. Také můžete na dálku ovládat spotřebiče v domě, případně otevřít na dálku garáž či dům (až k Vám půjde soused zalít květiny během Vaší dovolené), můžete zapnout topení na chatě, nebo rozsvítit osvětlení. Některé kroky se dají zařídit pomocí SMS zpráv, případně tónové volby (klasické menu, chcete-li to a to, zmáčkněte jedničku). Nejjednodušší způsob ovládání je pomocí aplikací na chytrých mobilních telefonech, kde je vše přehledně vidět. Samozřejmostí je, že všechny tyto přístupy jsou chráněny uživatelským heslem.

U moderních zabezpečovacích systémů můžete dokonce obdržet obrázek ze zabezpečeného prostoru na svůj mobilní telefon.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Máte zájem o dveře NEXT? Zašleme Vám nabídku.

@