Zpět na přehled článků

Bezpečí na internetu

Bezpečí na internetu

Na internetu můžeme najít spoustu citlivých dat, stačí si dát trochu práce a vědět, kam se podívat. A přitom neuvážlivý obsah na něm sdílíme téměř všichni, ať už se jedná o informace o naší dovolené či fotografie dětí nebo nového zařízení bytu. Proto vznikl v České republice projekt Sdílej bezpečně, zaměřený na osvětu bezpečného sdílení dat na internetu. Základem kampaně je série videí se známými osobnostmi a webová stránka sdilejbezpecne.cz, kde najdete tipy pro bezpečné sdílení.

Partnerem projektu je i naše společnost. Vnímáme velké riziko v ohrožení bezpečnosti prostřednictvím informací dostupných na internetu. Uživatelé sdílením nezabezpečených informací na sociálních sítích nejen narušují své soukromí, ale vystavují se také riziku vykradení. Osvětu v této oblasti vnímáme jako velmi důležitou, lidé by měli vědět, jak zabezpečit svůj dům či byt, ale stejně tak i profil na sociálních sítích či svá data. A uvědomit si, že informace, které jednou veřejně sdělí na internetu, jsou kdykoliv dohledatelné.

Projekt Sdílej bezpečně ukazuje přehledně a srozumitelně, co bychom rozhodně dělat neměli, a vysvětluje, jak informace o sobě na jednotlivých sítích zabezpečit. Známé české celebrity problém odkrývají v krátkých videích, která jdou napříč generacemi. Před neuváženým sdílením dat ve videích varuje Alžběta Trojanová, Tomáš Matonoha a Václav Postránecký. Na tato varování navazují výuková videa s jednoduchými návody na správné zabezpečení dat. Videa jsou krátká a snadno pochopitelná i pro méně zkušené uživatele internetu. Projekt oslovuje všechny věkové skupiny, podívejte se na jednotlivá videa a nechte se inspirovat.

 

Sdílej bezpečně

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Máte zájem o dveře NEXT? Zašleme Vám nabídku.

@