Zpět na přehled článků

Dřevěná futra nebo kovová futra? Bezpečnostní futra!

Původní nebo nová kovová futra?

Pokud provádíte větší rekonstrukci nebo dokonce novostavbu, je vždy lepší zvolit nová bezpečnostní kovová futra. Naopak, pokud již bydlíte a pouze chcete vyměnit bytové dveře za bezpečnostní, je vhodné vždy nechat odborně posoudit stav původního dřevěného nebo kovového futra. Máte šanci, že pokud to bude z hlediska technického a bezpečnostního možné, zůstanou Vám původní futra, ušetříte si jejich bourání a nové dveře přitom budou splňovat bezpečnostní certifikát 3. třídy.

Původní kovová futra v paneláku

Ve většině panelových domů jsou instalována kovová futra, která jsou velice pevně zalitá do panelu. Pokud je takové kovové futro instalováno rovně s jistou tolerancí, je možno je s výhodou použít i pro bezpečnostní dveře. Ušetříte si tak peníze, čas a prach, kterému se nedá zcela vyhnout při vybourání původního futra. Takové kovové futro je vhodné pro bezpečnostní dveře NEXT SD 101, které vyrábíme na míru a dokážeme tak eliminovat jisté nerovnosti Vašeho futra. 

Dřevěná futra ve starých činžovních domech

Možná Vás překvapí, že v mnoha případech skýtají stará dřevěná futra podobnou pevnost jako moderní kovová futra. Pod obložkami dřevěných futer je obvykle ve starých činžovních domech ukryta konstrukce z masivních trámů, která má takovou pevnost, že splňuje odolnost 3. bezpečnostní třídy a prošla příslušnou certifikací ve spojení s jednokřídlými bezpečnostními dveřmi NEXT SD 3. V těchto případech můžete po posouzení naším technikem ponechat původní dřevěné futro a i Vaše dřevěné dveře mohou zůstat z vnější strany v původní podobě.

Nová bezpečnostní futra

Ve všech ostatních případech Vám doporučujeme použít nová bezpečnostní futra. Takové kovové futro vždy musí plnit řadu funkcí. Musí umožňovat přesné a masivní zakotvení do všech druhů zdiva. Musí být izolovaná tak, aby nepropouštěla hluk a v případě použití v exteriéru musí poskytovat maximální tepelný odpor. To nejlépe zajistí obložky na kovová futra, která kromě izolace poskytnou i lepší estetický výsledek. Bezpečnostní kovová futra musí dále umožnit dostatečné utěsnění dveří, včetně instalace požární pásky. Samozřejmostí je pak pevné ukotvení pantů a dostatečně odolné zamykací otvory pro rozvorový systém. Více o nových bezpečnostních futrech neboli správně zárubních...

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Máte zájem o dveře NEXT? Zašleme Vám nabídku.

@