Zpět na přehled článků

Bezdrátový alarm, zabezpečovací systém do domu

Bezdrátový alarm, detektor pohybu, zabezpečovací systém do domu

Moderní bezdrátové alarmy

Bezdrátové alarmy do domu jsou dnes instalovány ve větší míře než drátové zabezpečovací systémy. Je to dáno jejich obrovskou výhodou a tou je možnost instalace do hotových interiérů. Lze tedy plnohodnotně zabezpečit jak nové prostory – rodinné domy, byty, kanceláře, tak i již používané prostory. Bezdrátový GSM alarm má sice některá omezení daná dosahem signálu jednotlivých prvků systému a menším výběrem prvků, ale pro naprostou většinu instalací to není podstatné. Vždy se jedná o velice čistou instalaci. Vrtají se pouze hmoždinky pro uchycení čidel a  od bezdrátových detektorů pohybu až po bezdrátové sirény. Montáž lišt i zasekávání kabelů do zdi odpadá.

Široké použití

Lze zabezpečit např. garáže nebo kůlny, které nejsou přímou součástí domu či bytu. Umístění bezdrátových detektorů nebo ovládacích klávesnic je díky bezdrátovému spojení s ústřednou variabilní a je možné splnit téměř jakékoli požadavky klienta s ohledem na rozmístění nábytku, vypínačů a vůbec provozu v daném objektu. Samozřejmě při zachování doporučených či dokonce předepsaných postupů požadovaných výrobcem systému a také normou.

Revize a životnost baterií

U bezdrátových zabezpečovacích systémů je potřeba počítat s nutností výměny baterií v čidlech a ovládacích klávesnicích. Jejich životnost je různá a závisí na mnoha aspektech. Byť výrobci systémů slibují delší životnost, v praxi doporučujeme výměnu baterií provádět jednou za rok, ideálně třeba při revizi systému. Předejde se tak situacím, kdy čidlo hlásí slabou baterii jen týden poté, co byla měněna baterie v jiném detektoru, případně v den odjezdu na dovolenou.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Máte zájem o dveře NEXT? Zašleme Vám nabídku.

@