Zpět na přehled článků

Když je dítě doma samo

 

Děti sice ujišťujeme, že jsou doma v bezpečí, ale ony tak úplně v bezpečí nejsou. Dokonce, i když si myslíte, že jsou dost staré na to, aby zvládly být doma samotni, a jisté věci jsme jim zopakovali snad stokrát, není na škodu jim to připomenout po stoprvé.

 

Takže, milé děti…

 

  1. Když máma a táta nejsou doma, jsme opatrní a nepoužíváme zápalky, chemikálie, různé nářadí. S nožem zacházíme opatrně a zápalky slouží maximálně k zapnutí sporáku  
  2. Nejdeme bez dozoru do bazénu, ale ani do vířivky. 
  3. Nikomu neříkáte, že jste samy doma. Nikomu! Ani kámošům na sociálních sítích. 
  4. Neotvíráte dveře nikomu bez ohlášení, ve dne ani v noci. Hlasité a náhlé bušení, zejména v noci, by vyděsilo i dospělé. A co teprve vás. 

Ideální dveře, díky kterým se budou cítit bezpečněji vaše děti i vy sami, najdete zde A když je doplníte o digitální kukátko, ideálně s kamerou, uděláte pro svůj klid a bezpečí maximum.

 

Zvuk rozbitých oken může znamenat, že se někdo snaží proniknout do domu nebo jde kolem nějaký vandal. Chcete-li tomu zabránit, můžete svá okna opatřit bezpečnostní fólií – zejména v přízemních bytech či rodinných domech toto zabezpečení oken oceníte.  

 

A zazní-li alarm detektoru kouře nebo oxidu uhelnatého, i v takovém případě by děti měly vědět, co tyto zvuky znamenají a co mají dělat.

 

Proto zkontrolujte bezpečnostní zajištění domu. 

Udržujte veškeré jedy a chemikálie mimo dosah a dohled dětí. 

Ujistěte se, že zámky, požární alarmy a všechny detektory, například oxidu uhelnatého, fungují.

Vytvořte seznam tísňových čísel a odložte jej na místě, kde bude všem na očích. 

Znají děti číslo tísňového volání? Překontrolujte to.

A přesvědčte se, že děti ví, na které sousedy či přátele se mohou v případě nouze obrátit.

 

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Rezervujte si termín pro konzultaci s bezpečnostním technikem.

@