Fólie na okna a sklo

Jednoduché a finančně dostupné řešení, pokud potřebujete zabezpečit okna před rozbitím či zloději, chcete zabránit přehřívání bytu či domu v létě, nebo naopak úniku tepla v zimních měsících. S výběrem vhodného typu folií vám rádi poradíme.
Nyní akce! Sleva 20 % z ceny materiálu, pro kalkulaci vyplňte náš poptávkový formulář. Prosklené dveře a okna jsou nejčastějším místem vpádu zlodějů do bytů. Výměna existujících oken za bezpečnostní prosklení je velmi nákladná, proto může být nejvhodnějším řešením zabezpečení skleněných ploch instalace bezpečnostní fólie. Ochranné fólie jsou nejjednodušším způsobem zajištění skel před vysypáním a poraněním osob.


Protisluneční okenní folie použijete nejčastěji na skleněné plochy a okna objektů, kde hrozí v letních měsících přehřívání. Uplatnění najdou v kancelářských budovách, bytech i obchodních prosto-rech. Působí jako pasivní klimatizace a snižují tak teplotu v místnostech v letním horku. Pokud nemáte klimatizaci, učiní tak pobyt v létě v těchto prostorech snesitelným. Pokud máte klimatizaci, ušetříte značné částky na energii. V zimě naopak redukují tepelné ztráty sklem až o 30 %. Zadržují 98 % UV záření.


Privátní folie oceníte všude, kde potřebujete zamezit nezvaným pohledům do interiéru a zajistit soukromí. Výsledkem instalace jsou oboustranně neprůhledná skla, kde zůstane zachován prostup světla. Nejoblíbenějším druhem privátních okenních folií je bílá mléčná folie s efektem pískovaného skla. V nabídce naleznete mnoho dalších odstínů a barev mléčných folií, včetně reflexních, které mají i protisluneční účinek. Folie lze vyřezávat do různých vzorů a často slouží jako dekorativní prvek prosklení.


Termoizolační folie na okna zadrží 60 % tepelného záření topných těles a tím významně sníží tepelné ztráty, ke kterým dochází při topení v zimních měsících. Okenní folie obsahuje několik vrstev napařených vzácných kovů, které odrážejí tepelné vlny zpět do místnosti. V létě oceníte odražení až poloviny sluneční energie, kdy značně snížíte přehřívání interiéru. Zachovávají vysokou prostupnost světla a instalují se na vnitřní stranu skla. Jsou vhodné všude tam, kde jsou vysoké náklady na topení či klimatizaci.


Antigraffiti ochranná folie na sklo ochraňuje prosklené plochy před poškozením barevnými spreji a škrábáním. Nejčastější uplatnění antigraffiti folií je na výlohách, informačních tabulích, dveřích ve veřejných prostorách, na oknech v tramvajích, autobusech a metru. Tento ochranný prvek je čirý a na skle neznatelný, snadno se instaluje a v případě poškození ji lze jednoduše odstranit. Ušetříte si tak náklady na odstranění graffiti nebo dokonce výměnu skla. Zároveň slouží jako ochrana skla před poškrábáním.