Folie na okna a sklo, bezpečnostní a protisluneční

Bezpečnostní folie na okna
Folie na okna chrání nejčastěji prosklené dveře a okna. Skleněné plochy jsou nejsnazší překážkou pro vniknutí nežádoucích osob do objektu. Výměna stávajících oken za bezpečnostní prosklení je velice nákladná, a proto nejvhodnějším způsobem zabezpečení skleněných ploch je dodatečná instalace bezpečnostní okenní folie. Ochranné folie jsou potom tenčí variantou bezpečnostních. Jejich úkolem je snížit riziko náhodného rozbití skla a chránit zejména osoby před úrazem rozbitým sklem a jeho střepy.


Protisluneční reflexní a zatmavovací folie
Protisluneční okenní folie použijete nejčastěji na skleněné plochy a okna objektů, kde hrozí v letních měsících přehřívání. Uplatnění najdou v kancelářských budovách, bytech i obchodních prosto-rech. Působí jako pasivní klimatizace a snižují tak teplotu v místnostech v letním horku. Pokud nemáte klimatizaci, učiní tak pobyt v létě v těchto prostorech snesitelným. Pokud máte klimatizaci, ušetříte značné částky na energii. V zimě naopak redukují tepelné ztráty sklem až o 30 %. Zadržují 98 % UV záření.


Privátní mléčná folie na okna a na sklo
Privátní folie na sklo oceníte všude tam, kde potřebujete zamezit nezvaným pohledům do interiéru a tak si zajistit soukromí. Výsledkem instalace privátní folie na okna jsou oboustranně neprůhledná skla, kde zůstane zachován prostup světla. Nejoblíbenějším druhem privátních okenních folií je bílá, mléčná folie s efektem pískovaného skla. V nabídce ale naleznete mnoho dalších odstínů a barev mléčných folií, včetně reflexních, které mají i protisluneční účinek. Mléčná neprůhledná folie na okno lze vyřezávat do různých vzorů a často slouží jako dekorativní prvek prosklení.


Termoizolační folie na okna
Termoizolační folie na okna zadrží 60 % tepelného záření topných těles a tím významně sníží tepelné ztráty, ke kterým dochází při topení v zimních měsících. Okenní folie obsahuje několik vrstev napařených vzácných kovů, které odrážejí tepelné vlny zpět do místnosti. V létě oceníte odražení až poloviny sluneční energie, kdy značně snížíte přehřívání interiéru. Zachovávají vysokou prostupnost světla a instalují se na vnitřní stranu skla. Jsou vhodné všude tam, kde jsou vysoké náklady na topení či klimatizaci.


Antigraffiti ochranná folie na sklo
Antigraffiti ochranná folie na sklo ochraňuje prosklené plochy před poškozením barevnými spreji a škrábáním. Nejčastější uplatnění antigraffiti folií je na výlohách, informačních tabulích, dveřích ve veřejných prostorách, na oknech v tramvajích, autobusech a metru. Tento ochranný prvek je čirý a na skle neznatelný, snadno se instaluje a v případě poškození ji lze jednoduše odstranit. Ušetříte si tak náklady na odstranění graffiti nebo dokonce výměnu skla. Zároveň slouží jako ochrana skla před poškrábáním.